Przejdź do treści

MŁODZIKI: Piłkarska przygoda na Podhalu

Osiem meczów z wymagającymi rywalami, bardzo dobra organizacja turniejowa, pełen relaks po sobotnich spotkaniach (czyt. Termy Szaflary) a także niezwykłe uroki gry tuż pod skocznią im. Stanisława Marusarza w Zakopanem. Tak w telegraficznym skrócie można podsumować udział zespołu Raby w Podhale Cup.

Wszystko zaczęło się w piątkowy wieczór, kiedy to grupa wraz z trenerami zameldowała się w ośrodku wypoczynkowym Limba w Poroninie. Po zakwaterowaniu chłopcy mieli czas wolny na wspólne gry i zabawy – m.in tenis stołowy czy też bilard. Czasu jednak nie było zbyt wiele, bowiem w sobotni poranek drużyna musiała już pojawić się na stadionie miejskim w Nowym Targu.

Obiekt im. Józefa Piłsudskiego przywitał ekipę z Dobczyc piękną i słoneczną pogodą – idealną do gry w piłkę. Początki turniejowe były nieco trudne, bowiem na “dzień dobry” nasz zespół uległ Juventusowi 1:2. Premierową bramkę w turnieju dla Raby zdobył Miłosz Filutowski. W kolejnych bojach również nie było łatwo, bowiem niemal każdy z rywali występował jesienią na szczeblu Wojewódzkim swojego regionu patrz. m.in ROW Rybnik czy też Parasol Wrocław. Galeria zdjęć z Podhale Cup – kliknij.

Koniec końców sobotę udało się zakończyć remisem 2:2 z drużyną z Wrocławia. Niedosyt był jednak duży, bowiem jeszcze 6 min przed końcem (grano 1×23) Raba prowadziła 2:0. Tego dnia jednak każdy z chłopców dał z siebie 100% walki i zaangażowania a rezultaty były kwestią nieco wyższych umiejętności. Wyczerpująca sobota dla nóg młodych piłkarzy, zakończyła się w Szaflarach, gdzie chłopcy w tamtejszych Termach mogli w pełni zregenerować organizm po dużej dawce wysiłku. Taki rodzaj odpoczynku dał bardzo pozytywny efekt w niedzielne przedpołudnie na obiekcie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Pod Wielką Krokwią przyszło bowiem naszym graczom walczyć w drugiej części turnieju w tzw. strefie brązowej.

Górski klimat zrobił swoje – ekipa Raby w trzech meczach odniosła dwie wygrane i jeden remis i dzięki dobrej liczbie goli zapewniła sobie 1.miejsce w grupie brązowej! Na zakończenie turnieju okazały puchar od organizatorów odebrał kapitan Raby, Adam Murzyn. Pozostali chłopcy otrzymali także pamiątkowe medale.

Wyprawa na Podhale była świetną “inwestycją” dla naszych chłopaków. Mieli oni bowiem okazje zmierzyć się z b.dobrymi rywalami, z którymi na co dzień nie mają możliwości się sprawdzić. Dodając do tego atrakcje poza piłkarskie oraz kwestie integracyjne dla zawodników, należy uznać że wyjazd był w stu procentach udany  – podsumował jeden z trenerów/opiekunów, Bartłomiej Polończyk.

Wyniki meczów z udziałem Raby:

 Parasol Wrocław – Raba 0:1gol: Eryk Gawin 

Futbolica Kraków – Raba 0:3gole: Eryk Gawin, Tomasz Serafin, Michał Chramiec 

Raba – Babia Góra Sucha Beskidzka 2:2 gole: Adam Murzyn, Michał Chramiec 

Raba – Juventus Piekary Ślaskie 1:2 gol: Miłosz Filutowski 

APN Sportowiec Modlniczka – Raba 0:0

Parasol Wrocław – Raba 2:2gole: Eryk Gawin x2 

ROW Rybnik  – Raba 3:0

Sporting Wrocław Team – Raba 4:1 gol: Eryk Gawin

 Raba: Słonka, Zbrożek – Gawin, Skoczylas, Szot, Stasik, Ogiela, Owczarek, Serafin, Murzyn, Chramiec, Dudzik, Filutowski, Krasek, Żaba, Kozielec, Jamborski, Surówka. Galeria zdjęć z Podhale Cup – kliknij.