Przejdź do treści

Młodziki: Wyjazdowy remis M1 i udana inauguracja “dwójek”

Początek piłkarskiej wiosny dla ekipy trenera Arkadiusza Dudka, przypadł na rywalizację w Staniątkach.

Gospodarze szybko “napoczęli” nasz zespół i objęli dwubramkowe prowadzenie. Jednak jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył Artur Solawa.

Po zmianie stron bramkarza gospodarzy dwukrotnie pokonał gracz Raby – Bartosz Kalicki i to ekipa z Dobczyc objęła prowadzenie! Niestety już w doliczonym czasie gry miejscowi zdołali zdobyć trzeciego gola i mecz zakończył się podziałem punktów.

Liga Okręgowa Młodzików gr. Kraków, 12.04.2023
Szkoła Futbolu Staniątki – Raba Dobczyce 3:3 (2:1)
Gole dla Raby: Bartosz Kalicki 44, 54, Artur Solawa 26

Sędziował: Sebastian Misiewicz (KS Wieliczka)

Raba: Steczko – Szot, Sikora, Szlachetka, Kalicki, Nowak, Serafin, Rak, Wiekierak oraz Gibała, Solawa, Ruman, J.Piwowarczyk

W rozgrywanym w czwartkowe popołudnie meczu IV Ligi Okręgowej Młodzików pomiędzy drużynami Raby II Dobczyce i AP Pcim, zwycięstwo odniosła drużyna gospodarzy, która pewnie wygrała 3:1.

Mecz rozpoczął się od zdobycia bramki przez zawodników AP Pcim, lecz podopieczni trenera Grzegorza Turczy szybko odpowiedzieli i już w 16 minucie Bruno Siatka wyrównał stan meczu. W ostatniej akcji pierwszej połowy, Mateusz Misiorek strzelił kolejną bramkę dla biało-niebieskich co sprawiło, że do przerwy prowadzili oni 2:1.

W drugiej połowie meczu obie drużyny starały się zdobyć kolejne bramki, jednak to miejscowi byli bardziej skuteczni i to Szymon Irzyk w 57 minucie meczu strzelił trzecią bramkę dla swojej drużyny, ustalając wynik na 3:1.

Warto dodać, że dla większości zawodników był to pierwszy w karierze mecz ligowy. Chłopcy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony co przełożyło się na wynik tych zawodów.

IV Liga Okręgowa Młodzików gr. Myślenice, 13.04.2023
Raba II Dobczyce – AP Pcim 3:1 (2:1)
Gole dla Raby: B. Siatka 16′, Misiorek 30′, Irzyk 57′

Sędziował: Tomasz Jędrzejak (KS Myślenice)

Raba II: Wiśniowski – Mikołajczyk, Spytek, Dybek, Roda, Misiorek, B. Siatka, Matuła, Irzyk oraz Brytan, Górski, Kaczor, Krzewiński, Kuras, E. Siatka, Stelmach