Przejdź do treści

Młodziki: Zadecydowały gole po przerwie (foto)

W 1.kolejce krakowskiej Ligi Okręgowej Młodzików, zespół Raby pokonał na wyjeździe ekipę Polskiej Akademii Piłki Nożnej Kraków 2:0. Bramki po zmianie stron zdobywali gracze Raby i zasłużenie po końcowym gwizdku mogli cieszyć się z wygranej.

Ekipa trenera Arkadiusza Dudka do Krakowa udała się bez dwójki podstawowych graczy: Macieja Szota i Adama Nowaka. Na szczęście absencje obrońcy i gracza ofensywnego nie wpłynęły znacząco na przebieg rywalizacji.

W premierowej części gry obie drużyny miały swoje szanse bramkowe ale obaj golkiperzy byli “na posterunku” i bramek nie oglądano. Impas strzelecki przełamany został po zmianie stron.

W szeregach ekipy z Dobczyc wyróżnił się Bartosz Kalicki – nowy gracz Raby – który na Podgórską przywędrował z Akademii Mistrzów Cracovia. Najpierw piłka po jego strzale trafiła jeszcze do Marka Piwowarczyka, który zmienił jej lot i ta wylądowała w sieci!

Tuż przed końcem wspomniany Kalicki odebrał piłkę rywalom i pewnym strzałem tuż przy słupku pokonał golkipera miejscowych.

Liga Okręgowa Młodzików, 28.08.2022
PAPN Kraków – Raba Dobczyce 0:2 (0:0)
Marek Piwowarczyk 34, Bartosz Kalicki 57

Raba: Steczko – M.Piwowarczyk, Szlachetka, Kalicki, Gibała, Serafin, Ruman, Wałek, Wiekierak oraz Wnuk, Misiorek, Rak, Koliński.