Przejdź do treści

Oldboje: Piłkarskie święto uczczone golami

Sportowe obchody jubileuszu 100-lecia Klubu Sportowego Raba oficjalnie rozpoczęte! W piątkowe popołudnie oldboye biało-niebieskich podejmowali angielską drużynę Heroes & Villains.

Biało-niebiescy już w 5 minucie spotkania mogli objąć prowadzenie po uderzeniu z rzutu wolnego wykonywanego przez Piotra Żuka. Tu jednak na wysokości zadania stanął stojący między słupkami Neil Cleaves. Angielski golkiper za to okazał się być bez szans w 18 minucie spotkania kiedy to Piotr Żuk zagrał do Pawła Barana, a temu nie pozostało nic innego jak wbić piłkę do pustej bramki.

Przed zmianą stron dowodzeni przez Piotra Godulę gracze oldboyów Raby jeszcze dwukrotnie trafiali do bramki rywali. Najpierw strzałem z 16 metra golkipera zaskoczył Paweł Woźniak, a chwilę później wywalczony przez Pawła Ładygę rzut karny na gola zamienił Janusz Krawczyk. Paweł Ładyga poza wywalczoną “jedenastką” powiększył również swój dorobek strzelecki.

Popularny “Pimpek” w niespełna 3 minuty aż dwukrotnie znalazł sposób na golkipera rywali tym sposobem podwyższając prowadzenie do różnicy 5 goli. Ostatnią tego dnia bramkę dla biało-niebieskich w 62 minucie spotkania zdobył Paweł Woźniak. Po utracie szóstej bramki do głosu doszli gracze z wysp, którzy dwukrotnie pokonali Michała Rumana za sprawą ofensywnie usposobionego Lee Galana.

Więcej bramek w tych zawodach nie oglądaliśmy i po końcowym gwizdku sędziego na tablicy świetlnej widniał wynik 6:2.

Międzynarodowy Mecz Towarzyski Oldboyów, 20.05.2022

Raba Dobczyce – Heroes & Villains 6:2 (3:0)

Baran 18′, Woźniak 23′, 62′, Krawczyk 40′ (k), Ładyga 53′, 57′ – Galan 65′, 70′

Sędziowali: Tomasz Suś i Radosław Batko (KS Myślenice)

Raba: Ruman – Woźniak, Żuk, Budyn, Mróz, Krawczyk, Trychta, Wątorek, Baran, Łaszczyk, Budzyn oraz Ładyga, Czajczyk

Heroes & Villains: Cleaves – Scarlett, Boulton, Allen, Bange, Houley, Cox, Cook, Scrutton, Galan, Dry oraz Drury, Bell