Przejdź do treści

Oni grają z Rabą Dobczyce: Bank Spółdzielczy w Dobczycach

W sobotnie popołudnie prezentujemy kolejną instytucję która już od dłuższego czasu jest sponsorem odzieży sportowej dla naszych zawodników.

Tym razem prezentujemy Państwu Bank Spółdzielczy w Dobczycach. To właśnie z logo Banku na koszulkach występowali zawodnicy drużyny seniorskiej a także młodzieżowych w ostatnich latach. Futboliści z Podgórskiej pojawiali się bowiem z żółtych trykotach marki Umbro czy też pomarańczowych marki Zina.

Bank wsparł finansowo również zakup dresów marki Adidas dla ekipy juniorów z r.97,98 i 99. Trampkarze po ligowych boiskach również biegali w trykotach z logo Banku.

Już niebawem natomiast, jedna z naszych ligowych drużyn dziecięcych, zaprezentuje się także w nowych strojach Adidasa – rzecz jasna – właśnie z herbem Banku. Szczegóły wkrótce 🙂

Słów kilka o samym Banku Spółdzielczym w Dobczycach: Zgromadzenie założycielskie “Spółki Oszczędności i Pożyczek w Dobczycach”, która była stowarzyszeniem z nieograniczoną poręką, odbyło się w dniu 2 lutego 1907 roku.

Swoim zasięgiem działania Spółka objęła Dobczyce i Skrzynkę. Inicjatorami i założycielami Spółki byli księża Władysław Kwiczała oraz Wojciech Górny – długoletni przełożony Spółki. Pozytywnie charakterystyczne jest, że miejscowi księża, aż do lat pięćdziesiątych XX w. piastowali różne funkcje we władzach Spółki, później Kasy Spółdzielczej.

Odrodzenie samodzielności banków spółdzielczych nastąpiło po zmianach ustrojowych w roku 1989. Od roku 1994 Bank Spółdzielczy w Dobczycach zrzeszony był w Gospodarczym Banku Południowo – Zachodnim we Wrocławiu, a od roku 2002 zrzeszony jest w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. Działalność gospodarczą, zgodnie ze statutem prowadzi Bank głównie na terenie Miasta i Gminy Dobczyce oraz dwóch sąsiednich Gmin: Raciechowice i Wiśniowa.

Dziękujemy za Wsparcie!