Przejdź do treści

Oni grają z Rabą Dobczyce: Urząd Gminy i Miasta Dobczyce

Mistrz Świata z 1966 roku, angielski piłkarz – SirBobby Charlton, powiedział kiedyś następujące słowa: “Ludzie mówią‚ że my – zawodowi piłkarze, jesteśmy niewolnikami futbolu. Jeśli to niewolnictwo‚ to proszę o dożywocie”, pokazując przy tym jak wielką wartość do życia zawodnika wnosi piłka nożna.

Również o takiej wartości, wnoszącej w nasze codzienne życie poprzez sport, doskonale wie Urząd Gminy i Miasta Dobczyce, który od wielu lat jest sponsorem strategicznym Klubu Sportowego Raba Dobczyce. Do dyspozycji dzieci, młodzieży i dorosłych z Gminy Dobczyce, jednostka samorządu terytorialnego oddaje kilka obiektów sportowych, w tym Stadion przy ul. Podgórskiej, będący kameralnym, aczkolwiek bardzo klimatycznym miejscem, na którym pasjonaci piłki nożnej realizują swoje marzenia, a ich bliscy dają im ogromne wsparcie na trybunach.

Oprócz użyteczności obiektów sportowych, Gmina bardzo mocno finansowo wspiera nasz Klub. To dzięki dotacji z Urzędu Miasta, możemy uczestniczyć w rozgrywkach (wnosząc tzw. opłaty statutowe) a co za tym idzie ponosić koszty dojazdów, delegacji sędziowskich czy też m.in. napojów dla zawodników. Nie sposób nie podkreślić że fundusze z kasy Gminy stanowią lwią cześć Klubowego budżetu na każdy kolejny rok!

Zarówno Gmina Dobczyce, jak i nasz Klub, wspiera młode i starsze pokolenia w rozwoju swoich pasji związanych ze sportem a szczególnie piłką nożną. Jesteśmy wdzięczni Urzędowi Miasta i Gminy Dobczyce na czele z Gospodarzem miasta: p. Burmistrzem Tomaszem Susiem, za okazywaną pomoc w rozwijaniu naszej działalności.

Wierzymy, że wzajemne wsparcie i wola walki pozwoli oddać nam wszystko, co otrzymaliśmy – a nawet jeszcze więcej! Serdecznie dziękujemy za wsparcie!