Przejdź do treści

ORLIKI r.2011: Trzecie miejsce na turnieju w Brzesku!

W niedzielę w hali w Brzesku rozegrano piłkarski turniej Okocimski Cup. W zmaganiach tych, wzięli również udział chłopcy z Raby, którzy spisali się znakomicie, kończąc turniejową przygodę na 3.miejscu!

Ekipa trenera Jakuba Piecha bliska była awansu do finału ale w półfinałowym spotkaniu, w dramatycznych okolicznościach, uległa późniejszemu triumfatorowi całego turnieju, Tarnovii Tarnów. Przegrana w tym pojedynku podziałała motywująco na biało-niebieskich, którzy w meczu o brąz pokonali rówieśników z Dunajca Nowy Sącz.

Wcześniej w pojedynkach grupowych Raba odnotowała dwa zwycięstwa i jedną porażkę. – Turniej rozpoczęliśmy bardzo słabo bo po pierwszych 3 minutach musieliśmy dźwigać bagaż dwóch straconych bramek. Z każdą kolejną minutą nabieraliśmy pewności siebie i prowadziliśmy grę w każdym spotkaniu do końca – ocenia występ swoich podopiecznych trener Jakub Piech.

Dobrze funkcjonowaliśmy w rozegraniu piłki od tyłu co pozwalało nam tworzyć sytuację pod bramką przeciwnika. Półfinałowy mecz z Tarnovią był widowiskiem na najwyższym poziomie, mimo że był to mecz przegrany, wyżej notowany przeciwnik dosyć szczęśliwie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Postawa w takich meczach na pewno przyniesie nam korzyść w przyszłości – podsumował szkoleniowiec Raby.

Na koniec, podczas ceremonii wręczania pucharów i medali, organizatorzy świetnie przeprowadzonego turnieju, wręczyli jeszcze statuetki MVP. I tak najlepszym golkiperem całego turnieju został bramkarz Raby, Józef Piwowarczyk.

Wyniki

Faza grupowa: Raba – Polonia Kraków 1:2
Faza grupowa: Raba – Dunajec Zakliczyn 5:0
Faza grupowa: Raba – Okocimski Brzesko 4:0

Półfinał: Raba – Tarnovia Tarnów 2:3
Mecz o 3.miejsce: Raba – Dunajec Nowy Sącz 1:0

⚪️🔵Zespół Raby wystąpił w składzie:
J.Piwowarczyk, Stasik – M.Piwowarczyk, Szot, Rak, Gibała, Wnuk, Kozielec, Wałek, Ruman, Steczko.

Poniżej foto z okocimski.com/ Autor zdjęć: Dawid Zachara