Przejdź do treści

PODHALE CUP MŁODZIKÓW: Przed drużyną Stali chłopcy nie pękali

Osiem piłkarskich pojedynków stoczyli w miniony weekend podopieczni trenera Dawida Papieża. Ekipa z r.2008 walczyła bowiem w dwudniowym Turnieju Podhale Cup.

Premierowy dzień zawodów to zmagania na obiekcie COS w Zakopanem. Górska sceneria wyraźnie służyła naszej drużynie, bowiem kroczyli oni od zwycięstwa do zwycięstwa! Na “dzień dobry” ograli zespół z Łodzi 2:1, by w drugiej serii gier efektownie pokonać Stal Sanok. Spotkania z krakowską Garbarnią oraz podwarszawskim Wilanowem były bardzo zacięte ale koniec końców zwycięskie dla Raby!

fot. Iwona Murzyn

W pierwszy dzień zawodów na murawie w zespole Raby, prym wiódł tercet: Chramiec – Gawin – Murzyn. To właśnie ta trójka dzieliła między sobą dorobek bramkowy. Nie można również nie docenić dobrze broniącej defensywy na czele z golkiperami! – W sobotnich eliminacjach grupowych wszyscy zawodnicy zagrali na swoim poziomie, gdzie wychodziło nam prawie wszystko. Szczęście też nam sprzyjało – komentuje szkoleniowiec Raby.

fot. Iwona Murzyn

Drugi dzień walki o turniejowy prymat, to już rywalizacja na stadionie miejskim im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Targu. Nasi gracze trafili tam do tzw. grupy złotej, gdzie walczyły ze sobą drużyny, które w pierwszy dzień zajęły dwa pierwsze miejsca w swoich eliminacjach.

Niedziela to już grupa złota, gdzie trzeba było podjąć walkę z drużynami z Mielca czy Wrocławia. Minimalna porażka z późniejszym mistrzem pokazała że potrafimy walczyć z drużynami grającymi o ligę czy dwie wyżej od nas – ocenił Dawid Papież.

fot. Iwona Murzyn

Piłkarskie pojedynki w Nowym Targu zaczęły się pechowo. Mimo dzielnej postawy ekipa z Dobczyc skromnie, 0:1 uległa drużynie Stali Mielec. Jak się później okazało, to właśnie drużyna z Podkarpacia została mistrzem Podhale Cup! Kolejne zawody, mimo iż przegrane również były pozytywne w wykonaniu Raby, lecz już z mniejszą dozą szczęścia co dzień wcześniej.


Przebojowy mecz podopieczni trenera Papieża rozegrali ze Sportingiem Wrocław, gdzie łącznie padło aż 10 goli lecz ostatecznie górą byli przeciwnicy, wygrywając 6:4. Ostatecznie, zespół Raby uplasował się w końcowej klasyfikacji na 6.miejscu wśród 16 ekip.

Po raz trzeci wzięliśmy udział w tym turnieju i po raz kolejny organizatorzy zrobili kawał dobrej roboty organizacyjnie oraz sportowo. Podsumowując weekend, jestem zadowolony z postawy moich zawodników. Zapewne jeszcze zawitamy pod Tatry na tego typu turniej ale to już w kategorii Trampkarzy – skwitował szkoleniowiec Raby.

fot. Iwona Murzyn

Wyniki gr.eliminacyjna:

Łódzka Akademia Futbolu – Raba 1:2gole: Murzyn, Chramiec.

Raba – Stal Ekoball Sanok 4:0
gole: Chramiec x2, Gawin, Murzyn.

Raba – Garbarnia Kraków 2:1
gole: Gawin, Chramiec.
KS Wilanów – Raba 0:1
gol: Gawin

Faza finałowa gr.złota

Raba – Stal Mielec 0:1
Sportowiec Modlniczka – Raba 2:0

Sporting Wrocław – Raba 6:4 gole: Chramiec x3, Gawin

Raba – Wisła Czarny Dunajec 1:5
gol: Owczarek

Raba: Adrian Słonka, Filip Zbrożek – Szymon Szot, Filip Łaciak, Jakub Kozielec, Adam Murzyn, Samuel Owczarek, Dawid Stasik, Miłosz Filutowski, Michał Chramiec, Eryk Gawin, Szymon Skoczylas.

fot. Iwona Murzyn