Przejdź do treści

Podsumowanie roku w grupach młodzieżowych

Koniec roku to zazwyczaj czas podsumowań. Tym razem nie będzie inaczej i poniżej podsumujemy co działo się przy w poszczególnych drużynach młodzieżowych w kończącym się 2021 roku.

JUNIORZY
Zespół juniorów nowy rok rozpoczął z nowym trenerem. Na tym stanowisku Grzegorza Turczę zastąpił Jakub Piech. Zawodnicy od razu znaleźli wspólny język z nowym szkoleniowcem kończąc sezon na ligowym podium. Po wakacyjnej przerwie biało-niebiescy na boisko wrócili z jednym celem jakim było zajęcie 1. Miejsca w ligowej tabeli. Cel udało się zrealizować w nie byle jakim stylu, bo wygrywając wszystkie 8 spotkań. Taki rezultat daje ekipie juniorów prawo gry na wiosnę w krakowskiej Ekstralidze, która jest bezpośrednim zapleczem Ligi Wojewódzkiej.

TRAMPKARZE
W tym roku na ligowym froncie walczyły dwie ekipy trampkarzy. Pierwszy zespół przez cały rok był jedną z czołowych ekip I Ligi Okręgowej Trampkarzy, lecz zarówno na wiosnę jak i jesienią trochę brakowało do zajęcia pozycji premiowanej awansem do Ligi Małopolskiej. Dobre występy nie poszły na marne, gdyż zawodnicy tej ekipy powoływani byli na konsultacje do Kadry Wojewódzkiej oraz otrzymywali zaproszenia na testy w takich klubach jak Cracovia czy Wisła Kraków.
Drugi zespół prezentował stabilną formę i spokojnie zajmował miejsce pośrodku ligowej tabeli.

MŁODZIKI
Pierwszy zespół młodzików w trakcie rundy wiosennej opuścił trener Dawid Papież. Mocna ekipa zawodników z r. 2008 jednak po rozstaniu z dotychczasowym szkoleniowcem wciąż robiła swoje tj. wygrywała mecze co na koniec dało im ostatni szczebel ligowego podium. W tym czasie ich młodsi koledzy zbierali cenne boiskowe doświadczenie w Małopolskiej Lidze Zgłoszeniowej Młodzików Młodszych. Latem wakat na stanowisku trenera pierwszej drużyny zajął prowadzący drużynę seniorską Grzegorz Turcza. Pod jego wodzą ekipa wywalczyła miejsce dzięki, któremu na wiosnę będzie miała możliwość gry na boiskach krakowskiej Ekstraligi.
Natomiast druga drużyna złożona głównie z zawodników młodszych, którzy dopiero aklimatyzują się na ligowych boiskach dzielnie walczyła na poziomie III Ligi Okręgowej, kończąc jesienne zmagania na 3. pozycji.

Dla wszystkich drużyn był to na pewno bardzo udany rok. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim trenerom, zawodnikom, działaczom, rodzicom oraz wielu innym którzy byli z nami w tym roku i poświęcali swój wolny czas na rozwój naszego klubu. Mamy nadzieję, że w nowym, jubileuszowym 2022 roku wciąż będziecie nas wspierać i że dla nas wszystkich będzie on jeszcze lepszy.