Przejdź do treści

Seniorzy: Bolesna porażka na inaugurację

Premierowy mecz rundy wiosennej, jeszcze przed pierwszym gwizdkiem nie układał się po myśli podopiecznych trenera Grzegorza Turczy.

Ogromne braki kadrowe, z którymi od jakiegoś czasu boryka się drużyna sprawiły, że w wyjściowym składzie na plac wybiegło aż 6 młodzieżowców (w tym rozgrywający swój pierwszy mecz w seniorskiej piłce, bramkarz Kamil Zbrożek).

Wśród nieobecnych lista zawierała nazwiska takich graczy jak: Dudek, Kabaja, Ł.Ziemianin, M.Zborowski, Krawczyk, Grandys i Duda.


W pierwszej połowie oglądaliśmy na boisku dwa równe zespoły. Biało-niebiescy grali odpowiedzialnie w defensywie i kilkukrotnie potrafili zagrozić bramce rywali co jednak nie miało przełożenia na wynik, który w dalszym ciągu pozostawał bez zmian.

Zmiana przyszła już minutę po przerwie kiedy to gospodarze napoczęli zawodników z nad Raby. Tak dobre wejście w drugą połowę sprawiło, że grający bardzo skutecznie z przodu gracze Górnika wykorzystali swoje kolejne 6 sytuacji pokonując Zbrożka. Końcowy rezultat zawodów to aż 0:7.

W drugiej kolejce rundy wiosennej biało-niebiescy zaliczą pauzę z uwagi na wycofanie się z rozgrywek Nadwiślanki Nowe Brzesko. W związku z tym zespół Raby kolejny ligowy mecz rozegra w Wielką Sobotę – 8 kwietnia – o g.14:00.

Przy Podgórskiej biało-niebiescy podejmą wówczas Zryw Szarów.

Klasa Okręgowa gr. Kraków III, 25.03.2023
Górnik Wieliczka – Raba Dobczyce 7:0 (0:0)

Żółte kartki: Kozłowski – Ładyga, Stasiak, Masełko. 

Raba: Zbrożek – R.Zborowski (75′ Czarnota), Kubiński, Kania, Ładyga, M.Ziemianin, Masełko (65′ Wałek), Ptak (75′ Piwowarczyk), Batko (75′ K.Zborowski), Stasiak (65′ Szczepański), Hyży.