Przejdź do treści

Seniorzy: Cenny punkt na wyjeździe

Wczesne sobotnie popołudnie na Dolnym Przedmieściu w Myślenicach przyniosło nam rywalizację Raby Dobczyce z miejscowym Orłem.

Wyrównane pierwsze 45 minut zakończyło się prowadzeniem gospodarzy. Zawodnicy Orła skutecznie zagrali swoje dwa stałe fragmenty. Najpierw po dobrze rozegranym rzucie rożnym piłkę do siatki skierował John Echezona Ezeh, a chwilę później celnie z rzutu karnego strzelił Mark Ponomarenko.

Jeszcze przed przerwą podopieczni trenera Grzegorza Turczy złapali kontakt po skutecznie wykorzystanym rzucie karnym przez Szczepana Hyżego. Od razu po zmianie stron biało-niebiescy doprowadzili do remisu po wykończeniu akcji przez wprowadzonego na boisko kilkadziesiąt sekund wcześniej – Jakub Szczepański.

W 67 minucie miejscowi ponownie wyszli na prowadzenie po trafieniu Mateusza Sudera, ale już 9 minut poźniej do remisu doprowadził Szczepan Hyży. Mimo kilku groźnych sytuacji więcej bramek w tym starciu już nie oglądaliśmy.

Spotkanie to było wyjątkowe dla wprowadzonego w przerwie na plac gry Arkadiusza Dudka. 27-letni ofensywny pomocnik rozegrał dziś bowiem swój ligowy mecz numer 200 w biało-niebieskich barwach! Arek, gratulujemy i życzymy kolejnych udanych występów w barwach klubu z ul. Podgórskiej.

A już za tydzień na Podgórską zawita obecny lider rozgrywek o mistrzostwo Klasy Okręgowej gr. Kraków III – Węgrzcanka Węgrzce Wielkie. Początek spotkania zaplanowano na sobotę o g. 17:00 na stadionie przy ul. Podgórskiej.

Klasa Okręgowa gr. Kraków III, 22.04.2023
Orzeł Myślenice – Raba Dobczyce 3:3 (2:1)
Echezona Ezeh 18′, Ponomarenko 31′ (k), Suder 67′ – Hyży 33′ (k), 76′, Szczepański 46′

Sędziował: Bartosz Pawlik (KS Myślenice)
Żółte kartki: M. Mistarz, Moskal, Serafin – Kubiński, Kabaja, Dudek

Orzeł: Obłaza – Moskal, Mirochna (60′ A. Mistarz), Ponomarenko (78′ Depta), M. Mistarz, Topa, Serafin, Kyrylov, Echezona Ezeh (78′ Bałucki), Suder, Żak

Raba: Grandys – R. Zborowski (87′ Czarnota), Ł. Ziemianin, Kubiński, Kania (46′ Szczepański), M. Ziemianin, Kabaja (87′ Batko), Ptak, Masełko (46′ Dudek), Ładyga, Hyży