Przejdź do treści

Seniorzy: Chcieć nie zawsze znaczy móc

W zaległym spotkaniu 15.kolejki Klasy Okręgowej, ekipa Raby uległa na własnym boisku drużynie Orła Myślenice 1:3. Rywale już do przerwy prowadzili 2:0 i to zdecydowanie ułatwiło im grę w drugiej połowie.

Kilka niewykorzystanych sytuacji strzeleckich, błędy w defensywie a także parę mocno kontrowersyjnych decyzji arbitra. Tak w skrócie można podsumować te zawody z perspektywy miejscowych.

Całe nieszczęście dla biało-niebieskich zaczęło się w 19 min. Wówczas to goście wykonywali aut (który zdecydowanie winien być “w drugą stronę) po którym zaskoczona defensywa, do spółki z golkiperem, dała sobie strzelić gola. Porzekadło o niewykorzystanych sytuacjach sprawdziło się tutaj po mistrzowsku, bowiem kilka chwil wcześniej to gospodarze mogli cieszyć się z gola ale brakowało tzw. kropki nad “i”.

Myśleniczanie jeszcze przed przerwą trafili po raz drugi. Znów futbolówkę do sieci wbił Bałucki i sytuacja mocno się skomplikowała. Druga część gry to sporo okazji Raby ale bez powodzenia bowiem dobrze dysponowany był golkiper gości. W 80 min “nadzieja umarła” bowiem na 0:3 głową trafił M.Mistarz.

Już w doliczonym czasie gry honorową bramkę dla gospodarzy zdobył z bliska Krystian Ładyga. Na cokolwiek więcej zabrakło już czasu i pewnie limitu farta na ten mecz…

W kolejnej serii gier przeciwnikiem Raby będzie ekipa Wiarusów Igołomia. Mecz ten odbędzie się w sobotę 29 maja o g.18.00 przy Podgórskiej 3.

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III), 26.05.2021 –
Raba Dobczyce – Orzeł Myślenice 1:3 (0:2) Krystian Ładyga 90+1 – Emil Bałucki 19, 30, Mateusz Mistarz 80

Sędziował: Damian Cichoń (Ks Kraków) Żółte kartki: Kubiński, Ł.Ziemianin, Ruman, Kabaja – Kasprzyk, Górka, Czajkowski, Olesek, Irzyk, Pilch.
Widzów: 120

Raba: Ruman – R.Zborowski, Kubiński, Krawczyk, M.Ziemianin – M.Zborowski, Kabaja, Ł.Ziemianin (75. Ładyga), Dudek, Duda (52. Brewczyński) – Sz.Hyży.
Orzeł: Obłaza – M.Mistarz, Kasprzyk, Bałucki (55. Czajkowski), Górka, Pilch, Kyrylow (75. Olesek), Ponomarenko (70. Depta 85. Irzyk), Sałach (73. Moskal), A.Mistarz, Topa.