Przejdź do treści

Seniorzy: Ciężka przeprawa u beniaminka z Szarowa

Podziałem punktów zakończył się rozgrywany w ramach 3. Kolejki Klasy Okręgowej mecz dobczyckiej Raby ze Zrywem Szarów. Biało-niebiescy dobrze weszli w mecz i co chwila zagrażali bramce gospodarzy.

Mimo tego po gwizdku kończącym pierwszą część spotkania, wciąż mieliśmy bezbramkowy remis, gdyż w kluczowych momentach zawodziła skuteczność.

Już niespełna 3 minuty po zmianie stron z boiska za drugą żółtą kartkę wyrzucony został zawodnik miejscowego Zrywu i wtedy wydawało się, że biało-niebieskim od tego momentu będzie grało się łatwiej. Nic bardziej mylnego!

Zmotywowani grą w osłabieniu waleczni gospodarze, 8 minut później objęli prowadzenie po “centrostrzale” z bocznej strefy boiska. Przyjezdni nie ustawali jednak w wysiłkach i próbowali wyrównać stan meczu, mimo skomasowanej obrony gospodarzy. 

Szaleńcze próby przyjezdnych powiodły się dopiero w 3 minucie doliczonego czasu gry po strzale Szczepana Hyżego. Mało tego biało-niebiescy mogli pokusić się jeszcze o pełną pulę, lecz rzut karny wykonywany przez Michała Zborowskiego wybronił golkiper Zrywu.

Warto nadmienić, że mecz ten dla Kacpra Dudy był ligowym występem nr 100 w biało-niebieskich barwach.Już za tydzień zespół Raby czeka kolejna ligowa delegacja. W sobotę o godzinie 16:00 zmierzymy się w Rzeszotarach z tamtejszym Tempem.

Klasa Okręgowa gr. Kraków III, 28.08.2022
Zryw Szarów – Raba Dobczyce 1:1 (0:0)
Stawiarski 63′ – Hyży 90+3′

Sędziował: Piotr Koźmiński oraz Bartłomiej Gorzkowski i Adrian Kaczmarczyk (KS Kraków)
Żółte kartki: Pieprzyca, Buchacz x2, Krokhmalyuk, Kubas, Rakoczy – R. Zborowski

Czerwona kartka: Buchacz (za dwie żółte) 58
Widzów: 150

Zryw: Kucharczyk – Buchacz, Kubas, Ropek, Stawiarski (77′ Kluz), Krokhmalyuk (88′ Hus), Nawrot (80′ Jędrzejczyk), Kudelski, Mętel, Pieprzyca, Rakoczy
Raba: Grandys – R.Zborowski (65′ Kania), Ł.Ziemianin, Krawczyk (73′ Duda), Ładyga, Batko (46′ Szczepański), M.Ziemianin (65′ D.Piwowarczyk), M.Zborowski, Dudek, Ptak (89′ Stasiak), Hyży.