Przejdź do treści

Seniorzy: Ciężki mecz z IV-ligowcem

Trudy środowego starcia z mocną drużyną Wisły Kraków U-17 dość wyraźnie dały się odczuć w sobotnim sparingu zawodnikom z ul. Podgórskiej co poskutkowało wysoką porażką z IV-ligową ekipą myślenickiego Dalinu.

Gospodarze strzelanie rozpoczęli już w 9 minucie meczu. Podopieczni trenera Krzysztofa Hajduka po zdobyciu pierwszej bramki wciąż napierali na defensywę biało-niebieskich co dość szybko poskutkowało zdobyciem przez nich kolejnych bramek i tak po 18 minutach spotkania na tablicy widniał wynik 0:3.

Przed przerwą więcej bramek nie oglądaliśmy ale już chwilę po rozpoczęciu drugiej części spotkania biało-zieloni po krótkim rozegraniu rzutu wolnego podwyższyli na 4:0.

Po utracie kolejnej bramki do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy z Dobczyc, którzy – najpierw za sprawą Arkadiusza Dudka, a chwilę później Szczepana Hyżego – mogli zdobyć swoją pierwszą bramkę.

Tak się jednak nie stało i w 58 minucie golkiper biało-niebieskich znów musiał wyjmować piłkę z siatki… Gracze z Myślenic na chwilę przed końcem wywalczyli rzut rożny, który rozegrali na tyle skutecznie, że piłka po raz szósty tego dnia wpadła do biało-niebieskiej bramki.

Mimo wysokiego i przede wszystkim niekorzystnego rezultatu z pewnością dla podopiecznych trenera Turczy było to pożyteczne spotkanie, które pozwoliło zgromadzić cenny materiał do analizy przed startem piłkarskiej wiosny i sprawdzić się z grającym na co dzień w wyższej klasie rozgrywkowej rywalem.

Mecz sparingowy nr 4, 05.02.2022
Dalin Myślenice – Raba Dobczyce 6:0 (3:0)

Sędziowali – Krzysztof Żurek i Marek Szlachetka (KS Myślenice)

Raba: Ruman (46′ Grandys) – R. Zborowski (55′ K. Kania), Krawczyk, Kubiński (58′ Masełko), Duda, Ładyga, Dudek (70′ Szczepański), Brewczyński (63′ Woźniak), M. Zborowski, Ptak (46′ Ł. Ziemianin), Hyży