Przejdź do treści

Seniorzy: Cztery gole w bramce Tempa – Trzy punkty zostały w Dobczycach!

Ligowy klasyk, który od dawna elektryzuje kibiców obu ekip. Tak właśnie można opisać mecz z Tempem Rzeszotary.

Do przerwy nie oglądaliśmy bramek ale zmieniło się to już po kilkudziesięciu sekundach drugiej odsłony tego spotkania. Po pięknej akcji biało-niebieskich z bocznej strefy w pole karne piłkę dorzucił Konrad Kabaja. W “szesnastce” świetnie uwolnił się Kacper Duda i pokonał golkipera.

Około kwadransa później gracze Tempa doprowadzili do remisu ale świetna reakcja podopiecznych trenera Grzegorza Turczy na utratę gola sprawiła, że już po chwili ponownie prowadzili. Tym razem Konrad Kabaja technicznym strzałem z okolicy 16 metra próbował zaskoczyć bramkarza. Piłka odbiła się od słupka i trafiła wprost pod nogi Michała Ptaka, który dopełnił formalności.

Ale na poryw radości było jeszcze zbyt wcześnie. Po zamieszaniu przy rzucie rożnym piłka odbiła się od Tomasza Serwety i wpadła do bramki strzeżonej przez Grandysa. Kolejne minuty upływały pod znakiem wzajemnego ostrzeliwania się obu ekip i poszukiwania zwycięskiej bramki. Aż wreszcie nadeszła 84 minuta.. Wprowadzony chwilę wcześniej Jakub Szczepański stanął oko w oko z bramkarzem i.. nie pomylił się! Piłka wylądowała w siatce co dało miejscowym ponowne prowadzenie.

Niespełna 2 minuty później strzałem z rzutu karnego podyktowanego po faulu na jednym z biało-niebieskich wynik spotkania ustalił Arkadiusz Dudek.

Mecz z Tempem był pierwszym meczem, w którym zespół z ul. Podgórskiej wystąpił w nowych strojach ufundowanych przez firmę Złoty Kłos. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za sfinansowanie nowego kompletu!

Już za tydzień biało-niebiescy w kolejnym ligowym meczu zmierzą się na wyjeździe z drużyną Orła Myślenice. Początek spotkania w sobotę 22.04.2023 r. o godzinie 13:00.

Klasa Okręgowa gr. Kraków III, 15.04.2023
Raba Dobczyce – Tempo Rzeszotary 4:2 (0:0)
Duda 46′, Ptak 61′, Szczepański 84′, Dudek 86′ (k) – Serweta 59′, 71′

Sędziował: Maciej Skiba (KS Myślenice)
Żółte kartki: Duda, Dudek, Batko – Chachlowski, Nowak

Raba: Grandys – R. Zborowski (84′ Czarnota), Kubiński, Kania, Ładyga, M. Ziemianin (68′ Masełko), Kabaja (84′ Batko), Ptak, Dudek, Duda (75′ Szczepański), Hyży

Tempo: Nowak – Kurowski, Serweta, Kuc, Chachlowski, Jeleń, Bitka (90′ Lasek), Pabian, Wołowski, Mitka, Zakharen