Przejdź do treści

Seniorzy: Domowa wygrana z zespołem Jordana (foto)

W 2.kolejce Keeza Klasy Okręgowej, ekipa Raby podejmowała przy Podgórskiej zespół Jordana Sum Zakliczyn. Sobotni pojedynek zaczął się w jubileuszowych okolicznościach. Przed premierowym gwizdkiem arbitra z Myślenic, specjalne tablo otrzymał gracz Raby, Łukasz Ziemianin. Dla popularnego “Ziemniaka” był to bowiem ligowy bój nr.200!

Pierwsze minuty zawodów to przewaga miejscowych ale nie udokumentowana golem. Bliski powodzenia był dwukrotnie M.Zborowski i raz Hyży ale ich strzały okazały się niecelne. Drogę do sieci, podopieczni trenera Grzegorza Turczy, znaleźli dopiero w 25 min. Wówczas to dobre podanie R.Zborowskiego wykończył strzałem w dalszy róg, Michał Ptak i było 1:0.

Dosłownie parę chwil później golkiper Jordana powalił w polu karnym M.Zborowskiego i arbiter wskazał na rzut karny. Z 11m celnie strzelił Arkadiusz Dudek i nie dał szans Burkatowi na skuteczną interwencję.

Kiedy wydawało się że będzie to 45 min zwycięskie dla miejscowych, przebudzili się gracze Jordana i w ciągu 180 sekund (!) odrobili straty! Najpierw Rumana z bliska pokonał K.Zlezarczyk a zaraz potem jeden z kolegów z drużyny trafił “swojaka” i zrobiło się nerwowo.

Decydująca dla losów spotkania akcja odbyła się w 73 min. Wówczas uderzeniem w dalszy róg popisał się Dudek i dał swojej drużynie gola na wagę wygranej! Rywale mogli w końcówce zdobyć trzeciego gola, ale Rumana uratowała poprzeczka!

W 3.kolejce przeciwnikiem Raby będzie Orzeł Myślenice. Mecz ten rozegrany zostanie w sobotę 28 sierpnia o g.17:00 w Myślenicach.

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III), 21.08.2021 –

Raba Dobczyce – Jordan Sum Zakliczyn 3:2 (2:2)

Arkadiusz Dudek 30 (k), 73, Michał Ptak 25 – K.Zlezarczyk 41, samobójcza 43

Sędziował: Paweł Romaniak (Ks Myślenice)

Żółte kartki: Duda, Kabaja, Ładyga – Płoszaj, Jędrszczyk.

Widzów: 100

Raba: Ruman – R.Zborowski (46. Brytan), Ł.Ziemianin, Krawczyk, Duda – M.Zborowski, Kabaja (78. Kubiński), Ładyga, Dudek (89. Stasiak), Ptak (65. Brewczyński) – Hyży.
Jordan: E.Burkat – P.Zlezarczyk (78. Leśniak), Jabłoński, Kwater, Gudz, Surówka, A.Burkat, K.Zlezarczyk (70. Weszka), Kiebuła, Jędrszczyk, Płoszaj.