Przejdź do treści

Seniorzy: Emocje do samego końca – podział punktów w szlagierowym meczu

Hitowe starcie dwóch najlepszych drużyn bieżącej kampanii rozgrywkowej od początku stało na wysokim poziomie. A co jeszcze ważniejsze, trybuny dobczyckiego stadionu zostały wypełnione po brzegi przez co mecz ten na pewno zapisze się w pamięci wielu osób.

Pamiętać będą go również zawodnicy klubowej szkółki, którzy wyprowadzili na murawę zawodników obu drużyn. Dla tych młodych adeptów futbolu było to również spore przeżycie bowiem publika tego dnia “na Rabie” była ogromna!

Pierwsza połowa to poukładana gra defensywna biało-niebieskich, którzy nie pozwalali Orłowcom na zbyt wiele. Przyjezdni poważniej zagrozili biało-niebieskim tylko 2 razy. Najpierw gdy Ezeh z ostrego kąta próbował zaskoczyć Grandysa, a kilkanaście minut później gdy po niecelnym podaniu Dudka i szybkiej kontrze w dogodnej sytuacji obok bramki uderzył Wsół.

Pod drugą bramką sprawy miały się jednak zupełnie inaczej. W 23 minucie Ptak uruchomił włączającego się do akcji Wałka, który dograł w pole karne do Chramca. Młody napastnik pokonał golkipera i otworzył wynik zawodów.

W drugiej połowie podopieczni trenera Grzegorza Turczy mieli kilka swoich sytuacji, jednak żadnej z nich nie udało się zamienić na bramkę. Zemściło się to w 90 minucie gdy rywala we własnym polu karnym faulował Michał Zborowski. Do ustawionej na 11 metrze piłki podszedł Kyrylov, który celnym strzałem dał swojej drużynie 1 punkt.

Kolejne ligowe emocje już w najbliższą sobotę kiedy to o g. 11:00 biało-niebiescy zmierzą się w Gdowie z tamtejszą Gdovią.

Keeza Klasa Okręgowa gr. Kraków III, 01.05.2024

Raba Dobczyce – Orzeł Myślenice 1:1 (1:0)

Chramiec 24’ – Kyrylov 90+1’ (k)

Sędziował: Mateusz Czerwień (KS Kraków)

Żółte kartki: Wyroba, Duda, Burkat – Bargieł

Czerwona kartka: Stasiak (asystent trenera Orła)

Raba: Grandys – Ładyga, Wyroba, Hyży, Wałek (70’ R. Zborowski), Kabaja (73’ Duda), Burkat, Dudek (88’ Masełko), M. Zborowski, Chramiec, Ptak (70’ Szczepański)

Orzeł: Kostka – Kyrylov, Pnyevskyy, M. Mistarz (75’ A. Mistarz), Żak (46’ Marchiński), Gromala, Moskal, (87’ Kowalcze), Wsół (60’ Suder), Topa (60’ Bargieł), Zając, Ezeh (87’ Ciślik)