Przejdź do treści

Seniorzy: Filmowy gol Pimpera i Raba zwycięstwo zabiera!

Niedzielne popołudnie na myślenickim Dolnym Przedmieściu upłynęło pod znakiem meczu na szczycie w Klasie Okręgowej. W spotkaniu noszącym od lat miano lokalnego klasyku biało-niebiescy zmierzyli się z miejscowym Orłem.

Hit kolejki nie zawodził od pierwszych minut. Obie drużyny szukały pierwszego tego dnia gola lecz biało-niebiescy nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji, natomiast Orłowcy nie zdołali pokonać Grandysa po stałych fragmentach.


Strzelecką niemoc w 43 minucie fenomenalnym strzałem z dystansu po podaniu od Michała Zborowskiego przełamał Krystian Ładyga wyprowadzając tym samym graczy z Dobczyc na prowadzenie. Bramka… Stadiony świata!

Podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego wyrównali stan meczu kwadrans po przerwie gdy w polu karnym najwyżej do głowy wyskoczył Damian Wsół. Na nic się to zdało, bo defensywa graczy w biało-zielonych strojach była bezradna wobec kontrataków, w których prym wiodła dwójka Michałów – Zborowski oraz Chramiec.

W 69 minucie Michał Zborowski po szybkim ataku uderzył na bramkę a z problemami interweniujący bramkarz “wypluł” piłkę przed siebie. Tam jako pierwszy dopadł do niej Michał Chramiec, który ponownie wyprowadził dobczycką drużynę na prowadzenie.


Niespełna 7 minut później ponownie szybko wyprowadzona kontra i znów Michał Zborowski zagrywa do Chramca, który pakuje piłkę do siatki. Duet Zborowski-Chramiec miał też udział przy czerwonej kartce Grzegorza Bałuckiego.

Zborowski zagrał do Chramca, ten minął kilku graczy Orła a ostatni z nich wiedząc, że jest na przegranej pozycji dopuścił się faulu na wychodzącym na czystą pozycję 15-latku.

Przed podopiecznymi trenera Grzegorza Turczy kolejny tydzień ciężkiej pracy, który zwieńczony zostanie absolutnym hitem ósmej serii gier krakowskiej KO3. Biało-niebiescy zmierzą się na własnym obiekcie w “Derbach Łodzi” z Gdovią Gdów. Początek meczu w niedzielę o g. 16:00. Już dziś zapraszamy na to spotkanie!

Klasa Okręgowa gr. Kraków III, 24.09.2023
Orzeł Myślenice – Raba Dobczyce 1:3 (0:1)
Wsół 60′ – Ładyga 43′, Chramiec 69′, 75′

Sędziował: Marcin Jurek (KS Kraków)
Żółte kartki: Gromala, Echezona Ezeh – Wałek, Ł.Ziemianin
Czerwona kartka: G. Bałucki 86′ (Akcja ratunkowa)

Orzeł: Pająk – Pnyevskyy, Górka (58′ E.Bałucki), Topa (69′ G.Bałucki), Suder (80′ Moskal), A. Mistarz (46′ Wsół), M.Mistarz, Depta (80′ Krężelok), Kyrylov, Gromala (69′ Bargieł), Echezona Ezeh.
Raba: Grandys – R.Zborowski, Ł.Ziemianin, Hyży, Wałek, Ładyga, M.Zborowski, Dudek, Duda, Chramiec (86′ Róg), Ptak (90+2′ Stasiak).

foto. Piotr Kwiecień (Futmal.pl) – Relacja z meczu na stronie Futmal.pl dostępna tutaj (Kliknij)