Przejdź do treści

Seniorzy: Garbarnia bez szans

Miniona sobota była dniem, w którym biało-niebiescy zmierzyli się w szóstym meczu sparingowym tej zimy z drużyną juniorów starszych Garbarnii Kraków.

Podopieczni trenera Grzegorza Turczy świetnie rozpoczęli to spotkanie, bo już w pierwszej minucie wynik meczu otworzył Arkadiusz Dudek. Gracze z Dobczyc po świetnym otwarciu nie odpuszczali i już w 30 minucie Michał Zborowski zagrał do Szczepana Hyżego, który sprytnym strzałem między nogami bramkarza podwyższył na 2:0.

Po zmianie stron zawodnicy w biało-niebieskich strojach wciąż nękali defensywę rywali co sprawiło, że w 65 minucie wywalczyli oni rzut rożny. Michał Zborowski świetnie wrzucił piłkę w “szesnastkę”, a tam jako pierwszy dopadł do niej Kacper Kania, który nie pozostawił żadnych szans golkiperowi brązowych.

Do dwóch asyst młodszy z braci Zborowskich dołożył również bramkę, gdyż to właśnie on był autorem czwartego tego dnia trafienia dla dobczycan. Nie oznaczało to końca bramek w tych zawodach, bo na 9 minut przed końcem miejscowi skutecznie sforsowali defensywę biało-niebieskich i tym sposobem zdobyli bramkę honorową.

Dla podopiecznych trenera Turczy był to kolejny wartościowy pojedynek przygotowujący do wiosennych zmagań na boiskach Keeza Klasy Okręgowej. Już za tydzień w kolejnym meczu sparingowym biało-niebiescy zmierzą się na sztucznej murawie w Myślenicach z drużyną rezerw krakowskiej Wieczysty. Początek spotkania w sobotę 26 lutego o g. 14:00.

Mecz sparingowy nr 6, 19.02.2022
Garbarnia Kraków U-19 – Raba Dobczyce 1:4 (0:2)
81′ – Dudek 1′, Hyży 30′, K. Kania 65′, M. Zborowski 75′

Raba: Ruman (45′ Grandys) – R. Zborowski (55′ K. Kania), Kabaja, Krawczyk (45′ Ł. Ziemianin), Duda – Ładyga, M. Zborowski – Dudek, Ptak (45′ Kubiński), Brewczyński – Hyży