Przejdź do treści

Seniorzy: Jesienna twierdza obroniona

Sobota 28.10.2023, godzina 14:00. To godzina o której biało-niebiescy rozpoczęli ostatnie, domowe ligowe starcie w tym roku.

Podopieczni trenera Grzegorza Turczy po ciężkim meczu rozgrywanym w niełatwych warunkach pokonali rywali z Wieliczki 1:0. Miejscowi dobrze rozpoczęli to spotkanie i już w 7 minucie otworzyli wynik meczu po trafieniu Chramca.

Kapitan biało-niebieskich – Konrad Kabaja – uderzył na bramkę z okolic 16 metra a próbujący interweniować Kozłowski odbił piłkę przed siebie. Świetna reakcja młodego napastnika sprawiła, że jako pierwszy dopadł on do odbitej piłki i trafił do siatki.

Kilka minut później mógł on jeszcze poprawić swój dorobek strzelecki lecz gdy minął bramkarza, jeden z defensorów wykorzystał moment zawahania napastnika i w ostatniej chwili uratował “górników” przed utratą drugiej bramki.

Po zmianie stron coraz częściej do głosu dochodzić zaczynali przyjezdni lecz nie byli oni na tyle skuteczni by pokonać Grandysa. Koniec końców biało-niebiescy odnieśli cenne zwycięstwo, a Dobczyce zyskały status “twierdzy” gdyż w rundzie jesiennej żaden z rywali nie był w stanie pokonać podopiecznych trenera Turczy na ich terenie.

Teraz nie ma to jednak większego znaczenia, bo już w przyszłą sobotę biało-niebiescy udadzą się do Zakliczyna, gdzie punktualnie o g. 13:30 powalczą o 3 punkty z zawsze groźnym Jordanem. Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie!

Klasa Okręgowa, gr. Kraków III, 28.10.2023
Raba Dobczyce – Górnik Wieliczka 1:0 (1:0)
Chramiec 7′

Sędziował: Jakub Stelmach (KS Kraków)
Żółte kartki: Ł. Ziemianin, Stasiak, Hyży, Dudek, R. Zborowski, K. Zborowski – Idzi, Zevallos, Kornio.

Raba: Grandys – R.Zborowski, Ł.Ziemianin, Hyży, Wałek (80′ Czarnota), Kabaja, M.Zborowski, Dudek, Murzyn (63′ K.Zborowski), Stasiak (75′ Krawczyk), Chramiec.

Górnik: Kozłowski – Stankiewicz, Karcz, Zevallos (76′ Kornio), Rudzik (83′ Makówka), Półtorak, Wrześniak (46′ Kosałka), Idzi, Rządzik, Filarski (46′ Mochal), Pawelec.