Przejdź do treści

Seniorzy: Koncertowo w Wieliczce; Górnik – Raba 1:11!

Rekordowym, ligowym zwycięstwem w całej blisko 100-letniej historii klubu zakończyło się sobotnie starcie pierwszej drużyny KS Raba z Górnikiem Wieliczka.

Biało-niebiescy błyskawicznie znaleźli drogę do bramki gospodarzy. Już w 3 minucie strzelanie rozpoczął – były zawodnik wielickiego Górnika – Michał Ptak, który wykorzystał dogodną okazję po podaniu Szczepana Hyżego.

Niespełna 10 minut później “Ptasiu” stanął oko w oko z golkiperem miejscowych. Ten wiedząc, że znajduje się w nie najlepszej sytuacji dopuścił się faulu w obrębie własnego pola karnego, a sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Arkadiusz Dudek, który pokonał stojącego między słupkami Migrałę.

Tuż po rozpoczęciu ostatniego kwadransa pierwszej części gry, piłkę z prawej strony po ziemi w pole karne zagrywał Dudek. Ta trafiła wprost pod nogi Dominika Brewczyńskiego, któremu nie pozostało nic innego jak umieścić ją w siatce. Na kolejną bramkę nie było trzeba długo czekać, lecz tym razem to Brewczyński zagrywał do wpisującego się po raz drugi na listę strzelców Dudka.

Jeszcze przed przerwą zawodnicy z ul. Podgórskiej trafili do siatki po raz piąty Znów w roli asystenta zobaczyć było można Ptaka, z kolei strzelcem bramki był Dudek. Po zmianie stron biało-niebiescy nie spuścili z tonu i wciąż szukali kolejnych bramek.

Udało im się to już w 50 minucie kiedy to Michał Zborowski zaskoczył golkipera rywali strzałem z 16 metrów. Chwilowe rozluźnienie w szeregach gości, spowodowane wysokim prowadzeniem, wykorzystali gospodarze, którzy za sprawą Kacpra Półtoraka zanotowali honorowe trafienie.

Utrata bramki na podopiecznych trenera Turczy zadziałała niczym płachta na byka, bo już po chwili przed polem karnym faulowany był Krystian Ładyga. Sędzia podyktował rzut wolny do którego podszedł Arkadiusz Dudek, a dobczycki specjalista od stałych fragmentów gry i tym razem pokonał bramkarza rywali.

Dudek swój udział miał również przy kolejnej bramce, bo to właśnie on dogrywał z rzutu różnego w pole karne. Tam na piłkę czekał już Bartłomiej Krawczyk, który zdobył swoją drugą bramkę w seniorskiej piłce. Nie minęło 5 minut a już w dogodnej sytuacji znalazł się Szczepan Hyży, którego strzał również znalazł się w bramce golkipera Górnika.

Biało-niebiescy nie ustawali w atakach co zaowocowało kolejnymi bramkami. Najpierw swoją piątą bramkę tego dnia zdobył Arkadiusz Dudek, a niespełna minutę później wynik spotkania ustalił Michał Zborowski.

W następnym ligowym meczu pierwsza drużyna KS Raba zmierzy się na własnym obiekcie z beniaminkiem Klasy Okręgowej – drużyną Nadwiślanki Nowe Brzesko. Początek spotkania zaplanowano na sobotę 23 Października g. 15:00.

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III) 16.10.2021
Górnik Wieliczka – Raba Dobczyce 1:11 (0:5)
Półtorak 52′ – M. Ptak 3′, Dudek 16′, 38′, 41′, 56′, 78′, Brewczyński 32′, M. Zborowski 50′, 79′, Krawczyk 61′, Hyży 66′

Sędziował: Filip Magiera (KS Myślenice)
Żółte kartki: Brytan – Żółtowski, Makówka, Pawelec

Raba: Grandys – R.Zborowski, Kubiński (46. Krawczyk), Ł.Ziemianin, Ładyga, M. Zborowski, Kabaja (46. K. Kania), Brewczyński (70. Stasiak), Dudek, M.Ptak (70. Brytan), Hyży.
Górnik: Migrała (46. Hebda) – Żółtowski (53. Pajdak), Makówka, Polus, Brągiel, Kurzawiński (46. D.Ptak), Pawelec, Sikora, Półtorak, Palonek, Rządzik (46. Jawień).