Przejdź do treści

Seniorzy: Kontuzja golkipera i minimalna przegrana w drugim sparingu

W kolejnym meczu sparingowym tej zimy biało-niebiescy na sztucznej murawie w Myślenicach podejmowali wicelidera grupy wschodniej Luki Sport V Ligi – drużynę BKS Bochnia.

Biało-niebiescy dobrze weszli w mecz i już w 7 minucie objęli prowadzenie po pięknym strzale Szczepana Hyżego zza pola karnego. Niespełna 10 minut później Ptak “wyłożył” piłkę Hyżemu i napastnik ekipy w błękitnych koszulkach znów pokonał golkipera rywali.

Po chwili przenieśliśmy się już w pole karne podopiecznych trenera Grzegorza Turczy, lecz to co się w nim wydarzyło nie należało do najprzyjemniejszych. W jednym ze starć z napastnikiem zespołu z Bochni mocno ucierpiał bramkarz drużyny z Dobczyc – Adrian Grandys co sprawiło, że swój udział w tym spotkaniu zakończył on na pobliskim szpitalnym oddziale ratunkowym…

W związku z brakiem drugiego golkipera w szeregach biało-niebieskich miejsce między słupkami zajął Kacper Duda. Popularny “Kapi” mimo iż po zmianie stron aż trzykrotnie zmuszony był wyjmować piłkę z siatki to na nienaturalnej dla siebie pozycji zaprezentował się bardzo dobrze i kilkukrotnie popisywał się ciekawymi interwencjami.

Mecz sparingowy nr 2, 04.02.2023
Raba Dobczyce – BKS Bochnia 2:3 (2:0)
Gole dla Raby: Hyży 7′, 17′

Sędziowali: Krzysztof Cienkosz oraz Wojciech Bargieł (KS Myślenice)

Raba: Grandys – Ładyga, Ł. Ziemianin, Kubiński, Kania, M. Ziemianin, Kabaja, Ptak, Dudek, Duda, Hyży
Po przerwie zagrali również: Stasiak, Batko, R. Zborowski, Piwowarczyk, Krawczyk