Przejdź do treści

Seniorzy: Lider nie miał przy Podgórskiej łatwo

W sobotnie popołudnie biało-niebiescy podejmowali na własnym stadionie lidera rozgrywek – Węgrzcanka Węgrzce Wielkie. Podopieczni trenera Grzegorza Turczy od pierwszych minut dzielnie stawiali się rywalom. Jednak odpowiedzialna gra w defensywie oraz duża ilość walki w środku pola sprawiła, że do przerwy nie oglądaliśmy bramek.

Po przerwie, jako pierwsi do głosu doszli goście, którzy w 56 minucie pokonali Grandysa. Ta sztuka udała im się w tym jeszcze tylko raz na 25 minut przed ostatnim gwizdkiem.

Walczący do końca gracze z Dobczyc, odpowiedzieli już w doliczonym czasie gry trafieniem Arkadiusza Dudka. Wcześniej dobre okazje Szczepańskiego i Hyżego wybronił jednak bramkarz gości.

Kolejny ligowy mecz gracze z nad Raby rozegrają w środę 3 maja. Wtedy to na wyjeździe zmierzą się oni z drużyną Błękitnych Bodzanów. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 18:00.

Klasa Okręgowa gr. Kraków III, 29.04.2023
Raba Dobczyce – Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 1:2 (0:0)
Dudek 90+1′ – Kowalczyk 56, Stós 68


Sędziował: Bartosz Pawlik (KS Myślenice)
Żółte kartki: Ł. Ziemianin, M. Ziemianin, Ptak, Kabaja, Ładyga – Pavlenko, Chlebowski, Kot
Czerwona kartka: Stós 90+4′ (Uderzenie przeciwnika)
Widzów: 150

Raba: Grandys – R. Zborowski (60′ Ładyga), Ł.Ziemianin, Kubiński, Kania (75′ Wałek), M. Ziemianin (75′ Masełko), Kabaja, Ptak (86′ Stasiak), Dudek, K.Duda (60′ Szczepański), Hyży.
Węgrzcanka: Skrzyński – Cyganek, Grotkowski, Lyvka (90+5′ Deriabin), Kowalczyk (90′ D.Duda), Zawora, Grandinetti, Stasik, Pavlenko (52′ Kot), Stós, Chlebowski.