Przejdź do treści

Seniorzy: Lider został zastopowany (foto)

W hitowym starciu 22.kolejki Klasy Okręgowej ekipa Raby mierzyła się na wyjeździe z Wiślanką Grabie. Starcie czołowych ekip tych rozgrywek było nader emocjonujące, chociaż mocno pod dyktando gospodarzy.

Miejscowi nie czekali długo z ofensywnymi zapędami i niemal od początku próbowali nękać defensywę Raby. Ta długo dzielnie się trzymała ale koniec końców została rozmontowana. W 18 min bowiem strzelanie zainaugurował Fedoruk. Kiedy w 27 min do sieci trafił natomiast Kmak, jasne stało się że dla podopiecznych trenera Turczy o punkty będzie nieprawdopodobnie ciężko.

I tak faktycznie było. Jeszcze przed zejściem do szatni lidera z Dobczyc pogrążył Pluta, głową pokonując Rumana. W pierwszej połowie ekipa Raby miała swoje okazje bramkowe ale dobrze między słupkami poczynał sobie golkiper miejscowych. Wybronił on bowiem groźne strzały m.in Dudka, M.Zborowskiego czy też Sz.Hyżego.

Początek drugiej połowy to ofensywne usposobienie Raby, które jednak na nic się zdało. W 58 min z dystansu pocelował Gładysz i było “po zawodach”…

Ostatni kwadrans to spora przewaga gości z Dobczyc, którym tego dnia totalnie nic nie chciało wpaść. Potężne uderzenie R.Zborowskiego, dwa gole nieuznane z uwagi na pozycję spaloną, słupek, groźne strzały Sz.Hyżego – słowem – momenty były. Cóż z tego jednak skoro po końcowym gwizdku arbitra – notabene b.dobrze prowadzącego zawody – po stronie zysków u gości było niestety okrągłe zero…

Zespół Raby okazje na zmazanie plany z Grabia będzie miał bardzo szybko. Już w najbliższą środę 26.05. ekipa z ul. Podgórskiej zmierzy się na własnym obiekcie z zespołem Orła Myślenice. Początek tych zawodów o g.18.00. Zapraszamy bardzo serdecznie!

Relacja z meczu, którą przygotował redaktor Futmal.pl Piotr Kwiecień dostępna —> TUTAJ.

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III), 22.05.2021 –
Wiślanka Grabie – Raba Dobczyce 4:0 (3:0)
Fedoruk 18, Kmak 27, Pluta 42, Gładysz 58

Sędziował: Mateusz Czerwień (Ks Kraków)
Żółte kartki: Kubuśka, Waś, Fedoruk, Lipowiecki (x2), Piernaczyk, Piotrowski.
Czerwona kartka: Lipowiecki 78 (za dwie żółte)
Widzów: 150

Wiślanka: Kobyłka – Kubuśka, Pluta, Kukla, Waś – Nowak, Gładysz, Jaworski (73. Lipowiecki) – Leśniak (65. Piotrowski), Kmak (69. Piernaczyk), Fedoruk (75. Kiwacki)

Raba: Ruman – R.Zborowski, Krawczyk, Kubiński, M.Ziemianin (74. Czarnota) – M.Zborowski, R.Hyży (57. Ł.Ziemianin), Kabaja (77. Ładyga), Dudek, Ptak (57. Duda) – Sz.Hyży.