Przejdź do treści

Seniorzy: Mecz z Wiarusami kończą z sześcioma strzelonymi bramkami!

Jak już wracać na zwycięska ścieżkę, to z przytupem! Z takiego założenia wyszli zawodnicy pierwszej drużyny KS Raba, którzy w sobotnie popołudnie mierzyli się z drużyną Wiarusów Igołomia.

Strzelanie szybko, bo już w 8 minucie meczu rozpoczął Arkadiusz Dudek, który jako pierwszy dopadł do piłki zagrywanej z bocznej strefy przez Rafała Zborowskiego. Niespełna 15 minut później Dudek strzałem po “długim słupku” po raz kolejny pokonał golkipera rywali.

Nie był to jednak koniec emocji tego dnia. W 32 minucie oko w oko z bramkarzem stanął Dominik Brewczyński. Popularny “Domino” nie zawahał się i pewnie pokonał bramkarza miejscowych. Nie minęło wiele czasu, a już z prawej strony piłkę w pole karne wrzucił Krystian Ładyga. Tam czekał na nią pozostawiony bez krycia Dudek, który tym strzałem skompletował hat-tricka.

“Budrys” swój udział miał również przy golach nr 5 i 6. Najpierw asystował przy drugim trafieniu Dominika Brewczyńskiego, a następnie sam trafił do siatki ustalając tym samym wynik zawodów. Spora przewaga zdobyta przed przerwą sprawiła, że w drugiej części gry swoją szansę otrzymali – zdobywający cenne doświadczenie w seniorskiej piłce – młodzieżowcy.

Jednym z nich był 17-letni Kacper Masełko, dla którego był to oficjalny debiut w pierwszej drużynie klubu z ul. Podgórskiej. Mecz w Igołomii był wyjątkowy dla jeszcze jednego zawodnika. Chodzi o Mateusza Ziemianina, który zanotował swój Setny ligowy występ w biało-niebieskiej koszulce. “Globusowi” gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy kolejnych udanych występów!

W kolejnym ligowym meczu podopieczni trenera Grzegorza Turczy na własnym boisku podejmować będą Wróblowiankę Wróblowice. Początek meczu w sobotę 09.10.2021 o g. 15:00.