Przejdź do treści

Seniorzy: Minimalna przegrana we Wróblowicach

W sobotę biało-niebiescy udali się do krakowskich Wróblowic, gdzie o ligowe punkty przyszło im rywalizować z zespołem tamtejszej Wróblowianki.

W pierwszej połowie oglądaliśmy tylko jedno trafienie. Bartłomiej Żakieta ściął z piłką do środka i zdołał pokonać Kamila Zbrożka. Po zmianie stron do remisu doprowadził Szczepan Hyży, który dobił uderzenie Rafała Zborowskiego. Na nic się to jednak zdało, bo goście w końcówce zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę po kolejnym trafieniu Bartłomieja Żakiety.

Wartym uwagi zdarzeniem jest dokonana w 75 minucie zmiana. Opuszczającego plac gry Konrada Kabaję zastąpił zaledwie 15-letni Michał Chramiec, dla którego był to ligowy debiut w barwach biało-niebieskich.

A już w nadchodzącym tygodniu czekają nas dwa ostatnie, domowe spotkania w tym sezonie. W środę o g. 18:00 podopieczni trenera Grzegorza Turczy w zaległym meczu 16. kolejki zmierzą się z zespołem Zrywu Szarów. Natomiast w sobotę o g. 15:00 na P3 zawita LKS Śledziejowice. Bądźcie z nami przy Podgórskiej – wspólnie pożegnajmy sezon 2022/2023!

Klasa Okręgowa gr. Kraków III, 25.05.2023
Wróblowianka Wróblowice – Raba Dobczyce 2:1 (1:0)
Żakieta 41′, 86′ – Hyży 55′

Sędziował: Maciej Skiba (KS Myślenice)
Żółte kartki: Ostafin, Bochenek – Hyży, Kabaja, Stasiak

Wróblowianka: Marchut – Bochenek, Mądry, D. Guzik, Żakieta, Michalski (60′ Godwin), S. Guzik, Ostafin (65′ Grochal), Frytek, Koczara (46′ Piskorz), Dębski (72′ Wątor)

Raba: Zbrożek – R. Zborowski (75′ Czarnota), Ł. Ziemianin, Kubiński (75′ Krawczyk), Ładyga (85′ W. Piwowarczyk), Masełko (46′ Batko), Kabaja (75′ Chramiec), M. Zborowski, Dudek, Szczepański (46′ Stasiak), Hyży