Przejdź do treści

Seniorzy: Minimalna przegrana z Wisłą Kraków

W deszczowe, środowe popołudnie biało-niebiescy w kolejnym meczu sparingowym tej zimy mierzyli się na sztucznej murawie w Myślenicach z występującą na co dzień na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów U-17 drużyną Wisły Kraków.

Podopieczni trenera Grzegorza Turczy wyraźnie przeważali w początkowych fragmentach meczu nie pozwalając wiślakom opuszczać własnej połowy. Nie miało to jednak odzwierciedlenia w wyniku, gdyż już w 10 minucie to zawodnicy Białej Gwiazdy po błędzie linii obronnej biało-niebieskich oddali swój pierwszy strzał w tym spotkaniu i objęli prowadzenie.

Gracze z Dobczyc mimo niekorzystnego rezultatu wciąż napierali na rywali co w 30 minucie spotkania przyniosło oczekiwany efekt. Wtedy to Michał Zborowski zagrał piłkę na 20 metr do Arkadiusza Dudka, a ten – po drodze obijając jeszcze spojenie bramki rywali – w przepięknym stylu doprowadził do remisu.

Po zmianie stron obydwa zespoły wciąż szukały swojej szansy na zdobycie kolejnej bramki. W tym przypadku znów skuteczniejsi byli wiślacy, którzy w odstępie 20 minut zdobyli 2 bramki.

Zawodnicy dowodzeni przez trenera Turczę mimo dwubramkowej straty wciąż nie ustawali w wysiłkach i raz po raz niepokoili golkipera Białej Gwiazdy. Bramkę kontaktową na 5 minut przed końcem zdobył Michał Zborowski, który zaskoczył bramkarza uderzeniem z dystansu w dolny róg bramki. Na kolejne trafienia zabrakło już czasu choć dogodnych sytuacji – takich jak chociażby poprzeczka po strzale Michała Zborowskiego – było sporo.

Warto nadmienić, że starcie z młodzieżową drużyną Wisły Kraków dla urodzonego w 2004 roku Kacpra Woźniaka było nieoficjalnym debiutem w seniorskiej piłce. Kacprowi gratulujemy i życzymy kolejnych udanych występów w najstarszej piłkarskiej kategorii wiekowej.

Mecz sparingowy nr 3, 02.02.2022
Raba Dobczyce – Wisła Kraków U-17 2:3 (1:1)
Dudek 30′, M. Zborowski 85′ – 10′, 60′, 80′

Sędziował – Krzysztof Cienkosz (KS Myślenice)

Raba: Grandys (46′ Ruman) – R. Zborowski (65′ Masełko), Ł. Ziemianin, Krawczyk (46′ Kubiński), Ładyga (55′ K. Kania), Kabaja (50′ F. Kania), Dudek, Brewczyński (60′ Woźniak), M. Zborowski, Ptak (65′ Szczepański), Hyży