Przejdź do treści

Seniorzy: Młodzież znów grała, piękne gole strzelała

W sobotę tuż po godzinie 14:00 biało-niebiescy w kolejnym tej zimy test-meczu mierzyli się z występującą w równoległej grupie krakowskiej Klasy Okręgowej drużyną Kaszowianki Kaszów.

Spotkanie lepiej rozpocząć mogli zawodnicy z Kaszowa, którzy już po 30 sekundach gry stworzyli sobie dogodną okazję do zdobycia bramki, lecz w tej sytuacji na wysokości zadania stanął stojący między słupkami Adrian Grandys.

Dobry początek na nic się zdał rywalom, bo już w 10 minucie wynik meczu otworzył Kacper Duda, który pokonał golkipera strzałem z rogu pola karnego. Tuż po wznowieniu gry Michał Zborowski od razu doskoczył do próbującego zagrywać piłkę do kolegi z zespołu bramkarza Kaszowianki i tym samym popularny “Młody” podwyższył na 2:0.

W ostatnim kwadransie zawodów działo się naprawdę sporo, bo piłka w siatce lądowała aż 4 razy! Dwa z tych trafień to premierowe bramki w seniorskiej piłce dla debiutującego niedawno Kacpra Woźniaka oraz występującego na boku obrony Kacpra Kanii.

Bramki obu młodzieżowców można zaliczyć do tych z “wysokiej półki”. Popularny “Woźny” w asyście przeciwników przemierzył z piłką długi dystans po czym uderzył w samo okienko bramki rywali! Kacper Kania natomiast pokonał golkipera rywali strzałem z okolic 20 metra.

Radość w szeregach biało-niebieskich wykorzystali zawodnicy z Kaszowa, którzy szybko odpowiedzieli zdobywając bramkę kontaktową. Nie mogli się nią cieszyć jednak zbyt długo bo już po chwili Krystian Ładyga zagrał za linię obrony do Michała Zborowskiego, a ten przelobował bramkarza ustalając tym samym wynik meczu.

Mecz sparingowy nr 5, 12.02.2022
Raba Dobczyce – Kaszowianka Kaszów 5:1 (2:0)
Duda 10′, M. Zborowski 11′, 89′, Woźniak 77′, K. Kania 80′ – 81′

Sędziowali: Paweł Wiliński i Marek Szlachetka (KS Myślenice)

Raba: Grandys (46′ Ruman) – R. Zborowski (46′ K. Kania), Ł. Ziemianin (46′ Kubiński), Krawczyk, Duda, Ładyga, Kabaja, Brewczyński, Dudek (65′ Szczepański), Ptak, (65′ Woźniak), M. Zborowski