Przejdź do treści

Seniorzy: Nie było nudy lecz trzy gole Dudy! Raba liderem

W hitowym meczu 4. kolejki biało-niebiescy mierzyli się z Tempem Rzeszotary. Podopieczni trenera Grzegorza Turczy po dobrej grze odnieśli cenne zwycięstwo.

Zacznijmy jednak od początku… A początek był taki że jedni i drudzy “badali” przeciwnika, stąd też okazji strzeleckich nie było jakoś zbyt wiele. Kończył się powoli drugi kwadrans meczu kiedy to gospodarze zdobyli gola!

Dobre zagranie Ptaka wykorzystał Kacper Duda strzelając precyzyjnie tuż przy słupku. Upłynęło kolejne dziesięć minut i zespół z Rzeszotar doprowadził do remisu. Po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Kamil Jeleń i mocnym strzałem pokonał Grandysa.

Druga połowa to mecz z dużą ilością walki ale i próbami obu ekip. Golkiperzy czuwali jednak między słupkami i niemal do końca utrzymywał się rezultat z pierwszej połowy. Remisu jednak nie odnotowano bowiem w samej końcówce Raba przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść!

Klasą dla siebie był tego dnia Kacper Duda. Zawodnik Raby w 87 minucie strzałem głową pokonał Styszowskiego a parę minut później po solowej akcji ustalił rezultat zawodów.

Dzięki tej wygranej i innym rezultatom tej serii gier, zespół Raby awansował na 1.miejsce w ligowej tabeli.

Przed drużyną trenera Grzegorza Turczy pracowity tydzień. Najpierw w środę na własnym boisku zmierzą się oni w ramach Pucharu Polski o 17:30 z Orłem Myślenice. Natomiast w sobotę udadzą się do Śledziejowic, gdzie o godzinie 16:00 zmierzą się z miejscowym LKS-em.

Klasa Okręgowa gr. Kraków III, 02.09.2023
Raba Dobczyce – Tempo Rzeszotary 3:1 (1:1)
Duda 26, 87′, 90+2′ – Jeleń 37′

Sędziował: Mateusz Bojda (KS Kraków)
Żółte kartki: Ł.Ziemianin, Róg – Chachlowski, Grochal, Kurowski
Widzów: 150

Raba: Grandys – R.Zborowski, Wałek, Hyży, Ładyga, Kabaja, M.Ziemianin, M.Zborowski, Duda, Ptak (85. Róg), Stasiak (75. Ł. Ziemianin).
Tempo: Stryszowski – Mitka, Grochal (72. Kurowski), Burda, Serweta, Chachlowski , Zakharen, Kulikou (46. Pabian), M.Kuc, Jeleń, Wołowski.

foto: D.Burda/Tempo fb