Przejdź do treści

Seniorzy: Okazałe zwycięstwo na początek sezonu!

W 1.kolejce Keeza Klasy Okręgowej (Kraków III) ekipa Raby efektownie pokonała na wyjeździe zespół Węgrzcanki Węgrzce Wielkie aż 4:0. Gospodarze mają czego żałować, gdyż wykreowali sporo okazji bramkowych ale Michał Ruman do spółki z formacją defensywną nie dali się pokonać!

Premierowego gola nowego sezonu podopieczni trenera Grzegorza Turczy zdobyli w 22 min. Wówczas to szybki kontratak sfinalizował Arkadiusz Dudek i było 0:1. Miejscowi przed przerwą mogli doprowadzić do remisu ale nie mieli najlepiej nastawionych celowników. Tuż przed zejściem do szatni drugiego gola dla gości z Dobczyc zdobył Szczepan Hyży.

Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze, cóż z tego jednak skoro ciągle byli na dwubramkowym debecie. Czekający cierpliwie na swoją szansę gracze Raby w ostatnich minutach zadali dwa ciosy! Najpierw w 86 min znów na listę strzelców wpisał się Hyży – po premierowej asyście w seniorach 16-letniego Stasiaka. Już w doliczonym czasie gry czwartą bramkę dla Raby wbił Piotr Brytan.

W 68.min zawodów, na murawie w zespole Raby – pojawił się Damian Gubała. Dla 17-letniego wychowanka był to oficjalny, ligowy debiut w dobczyckiej drużynie!

Chciałbym pogratulować drużynie zdobycia trzech punktów w pierwszym meczu ligowym. Odnosimy cenne zwycięstwo z wymagającym rywalem.Zagraliśmy w tym meczu bardzo mądrze. Konsekwentnie, od początku, staraliśmy się realizować to co sobie założyliśmy na to spotkanie – relacjonuje szkoleniowiec Raby, Grzegorz Turcza.

W drugiej połowie niepotrzebnie oddaliśmy rywalowi inicjatywę i daliśmy się zepchnąć do obrony. Na nasze szczęście przeciwnik nie wykorzystał dwóch wyśmienitych okazji.Udało nam się wrócić do gry i trzecim golem zamknęliśmy to spotkanie. Osobiście bardzo się cieszę z dobrego występu młodych zawodników, którzy dostali szansę gry i pokazali się z bardzo dobrej strony! – analizował trener gości.

W 2.kolejce rywalem Raby będzie Jordan Sum Zakliczyn. Spotkanie to rozegrane zostanie w sobotę 21 sierpnia o godz.17:00 na stadionie przy Podgórskiej! Już dziś serdecznie zapraszamy.

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III), 14.08.2021 –

Węgrzcanka Węgrzce Wielkie – Raba Dobczyce 0:4 (0:2)

Szczepan Hyży 45+1, 86, Arkadiusz Dudek 22, Piotr Brytan 90+5

Sędziował: Piotr Kaczmarek (Ks Kraków)

Żółte kartki: Manaseryan – Ruman, Dudek, Hyży, Ł.Ziemianin.

Węgrzcanka: Szymala – Iwulski (51. Ilnicki), Grotkowski, Cyganek, Manaseryan – Kowalczyk, Stasik, Stós, Guzik (51. Jasiołek), Piątek (51. Wojtyna) – Grandinetti

Raba: Ruman – R.Zborowski (80. Stasiak), Ł.Ziemianin (68. Gubała), Krawczyk, Duda – M.Zborowski, Kabaja (75. Brytan), Dudek, Ładyga, Ptak (88. F.Kania) – Hyży.