Przejdź do treści

Seniorzy: Pięć bramek na koniec przygotowań

Ostatni mecz sparingowy przed rozpoczęciem rundy wiosennej nie ułożył się pomyśli biało-niebieskich. W rozegranym w Radziszowie spotkaniu podopieczni trenera Grzegorza Turczy ulegli tamtejszej Radziszowiance 1:4.

W pierwszych 30 minutach obydwa zespoły pilnie realizowały przygotowane na to starcie założenia taktyczne i poszukiwały pierwszej tego dnia bramki. Poszukiwania te przyniosły efekt po stronie gospodarzy, którzy najpierw za sprawą Dawida Węgrzyna, a chwilę później Kacpra Maika pokonali strzegącego dostępu do dobczyckiej bramki Grandysa.

Już w drugiej części spotkania na 3:0 podwyższył Sebastian Romek, lecz po chwili sytuację sam na sam z golkiperem miejscowych wykorzystał Szczepan Hyży, tym samym niwelując stratę do dwóch trafień.

Radość biało-niebieskich nie mogła jednak trwać zbyt długo, gdyż na chwilę przed końcem sposób na Michała Rumana znalazł Marcin Bierówka, co poskutkowało ostatnią tego dnia bramką.

Dla graczy z ul. Podgórskiej było to ostatnie przetarcie przed rozpoczynającą się niebawem rundą wiosenną w Keeza Klasie Okręgowej. W inaugurującym piłkarską wiosnę spotkaniu podopieczni trenera Turczy zmierzą się na własnym stadionie z drugą w tabeli drużyną Węgrzcanki Węgrzce Wielkie. Początek spotkania w sobotę 26 marca o g. 15:30.

Mecz sparingowy nr 9, 12.03.2022
Radziszowianka Radziszów – Raba Dobczyce 4:1 (2:0)
Węgrzyn 33′, Maik 37′, Romek 74′, Bierówka 90′ – Hyży 84′

Sędziował: Krzysztof Żurek (KS Myślenice)

Radziszowianka: Grabowski – Galos, Sosin, Otfinowski, Goncerz, Wasyl, Zięcik, Maik, Danaj, Wegrzyn, Wcisło oraz Kipek, Baliga, Pakosz, Madej, Grzesik, Romek, Mazur, Bierówka

Raba: Grandys – R. Zborowski, Krawczyk, K. Kania, Duda, Ł. Ziemianin, Kabaja, Ładyga, M. Zborowski, Ptak, Hyży oraz Ruman, Zawodnik Testowany, Masełko, Kubiński, Dudek, Stasiak

fot.: Andrzej Klimczyk