Przejdź do treści

Seniorzy: Piłkarski rollercoaster z Jordanem

Lokalny klasyk z pewnością nie zawiódł kibiców, którzy w sobotnie popołudnie zgromadzili się na stadionie przy ul. Podgórskiej.

Biało-niebiescy w pierwszej połowie stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji do otwarcia wyniku jednak to goście jako pierwsi trafili do siatki. W 23 minucie wynik  pięknym strzałem w dalszy róg otworzył Miłosz Surówka.

Po przerwie goście podwyższyli swoje prowadzenie lecz biało-niebiescy w zaledwie 4 minuty zanotowali imponujący comeback! Najpierw gola kontaktowego zdobył Arkadiusz Dudek, potem stan meczu wyrównał Michał Ptak a na prowadzenie gracze z nad Raby wyszli dzięki kolejnemu trafieniu Arkadiusza Dudka.

Wynik meczu na 11 minut przed końcem, ustalił Maciej Jabłoński. Gracze Jordana mogli jeszcze przechylić szalę na swoją korzyść ale w 90 minucie rzut karny wybronił Adrian Grandys. Więcej bramek w tym meczu już nie oglądaliśmy w związku z czym mecz zakończył się podziałem punktów.

Następny mecz biało-niebiescy rozegrają w przyszłą sobotę o 17:00 kiedy to we Wrząsowicach zmierzą się z tamtejszą Zielonką.

Klasa Okręgowa gr. Kraków III, 06.05.2023
Raba Dobczyce – Jordan-Sum Zakliczyn 3:3 (0:1)
Dudek 51’55’, Ptak 52′ – Surówka 24′, Weszka 49′, Jabłoński 79′

Sędziował: Jonatan Vallejos (KS Kraków)
Żółte kartki: Dudek, Ł. Ziemianin, Kubiński, Ładyga (po meczu) – Stryszowski, Weszka, Kiebuła, Płoszaj
Widzów: 150

Raba: Grandys – R.Zborowski (55′ Kania), Ł.Ziemianin, Kubiński, Ładyga (88′ Czarnota), M.Ziemianin (55′ Batko), Kabaja (80′ Masełko), Ptak (80′ Stasiak), Dudek, Duda (55′ Szczepański), Hyży.
Jordan-Sum: E. Burkat – Jabłoński, P. Zlezarczyk (58′ Gądek), Surówka, Kęsek (86′ Szablowski), Stryszowski, K.Zlezarczyk (46′ Płoszaj), Kiebuła, Kwater, Gorczyca, Ciastoń (46′ Weszka).