Przejdź do treści

Seniorzy: Plan letnich gier sparingowych

W poniedziałek 12 lipca do treningów po krótkiej, wakacyjnej przerwie powrócą zawodnicy seniorskiej Raby. Podopieczni trenera Grzegorza Turczy przed startem nowego sezonu w Klasie Okręgowej (Kraków III) rozegrają pięć meczów sparingowych. Rywalami będą zespoły z IV-ligi, Klasy Okręgowej oraz A-klasy.  Poniżej rozpiska gier, szczegółowe terminy/godziny/miejsca będziemy podawać na bieżąco po ustaleniach.

Plan gier sparingowych Lato 2021:
21.07. Orkan Szczyrzyc (KO)
24.07. Garbarnia II Kraków (IV-liga)
29.07. Wieczysta II Kraków (A-kl)
31.07. Sokół Słopnice (IV-liga)
07.08. Sokół Przytkowice (KO)
11.08. Szczebel Lubień (Puchar Polski)

Tuż przed ligową inauguracją biało-niebieskich czeka także rywalizacja w Pucharze Polski na szczeblu Podokręgu Myślenickiego. W II rundzie “Turnieju tysiąca drużyn” przeciwnikiem Raby będzie występujący w Klasie B, Szczebel Lubień. Komisja gier Podokręgu podała już całą (!) drabinkę Pucharową, którą można zobaczyć poniżej. Po kliknięciu w link obok (LINK) można natomiast obejrzeć film w losowania.

Pierwszy mecz nowego sezonu w Klasie Okręgowej (Kraków III) przewidziany jest na weekend 14/15 sierpnia. Póki co jednak nie jest znany dokładny terminarz spotkań, lecz jedynie zespoły z którymi przyjdzie rywalizować Rabie w nowym sezonie.

Będą to następujące drużyny: Złomex Branice, Tempo Rzeszotary, Orzeł Myślenice, Wróblowianka Kraków, Wiarusy Igołomia, Jordan Zakliczyn, Górnik Wieliczka, Gdovia Gdów a także trzech spadkowiczów z IV-ligi tzn: LKS Śledziejowice, Węgrzcanka Węgrzce Wielkie oraz Puszcza II Niepołomice.

W rozgrywkach będą także dwaj beniaminkowie, którzy uzyskali awans z Klasy A (Myślenice i Wieliczka) czyli Karpaty Siepraw i Nadwiślanka Nowe Brzesko.