Przejdź do treści

Seniorzy: Podział punktów na początek sezonu

W pierwszym meczu nowego sezonu biało-niebiescy mierzyli się na wyjeździe z drużyną Błękitnych Bodzanów.

Miejscowi już w 13 minucie objęli prowadzenie lecz gracze z Dobczyc świetnie zareagowali i już kilka minut później wyrównali stan meczu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego celnie wykończył głową 15-letni Michał Chramiec.

Kolejne próby objęcia prowadzenia na nic się zdały i mecz nawet pomimo czerwonej kartki Dudka zakończył się podziałem punktów. W zespole Raby oficjalny, ligowy debiut odnotował – pochodzący z Ukrainy – Dmitry Dashkov. “Dima” stał się tym samym – prawdopodobnie (wierząc kroniką klubowym)- pierwszym obcokrajowcem w historii seniorskiej Raby! Swoje premierowe trafienie w seniorskiej (ligowej) piłce zaliczył także strzelec gola, Michał Chramiec.

W nadchodzącym tygodniu podopiecznych trenera Grzegorza Turczy czekają aż dwa mecze o stawkę.

We wtorek o godzinie 17:00 zmierzą się oni w ramach rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu PPN Myślenice z zespołem Skalnika Trzemeśnia, natomiast już w następną sobotę pierwszy raz w nowym sezonie wystąpią przed własną publicznością, mierząc się z krakowską Wróblowianką.

Początek meczu o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Podgórskiej.

Klasa Okręgowa gr. Kraków III, 12.08.2023
Błękitni Bodzanów – Raba Dobczyce 1:1 (1:1)
Pamuła 13 – Chramiec 21′

Sędziował: Kamil Jasica (KS Kraków)
Żółte kartki: Chorąży, Orzechowski, Lebiest, Urbaniec – Dashkov, Ładyga.
Czerwona kartka: Dudek 87′ (Gwałtowne, agresywne zachowanie)

Błękitni: Pałka – Żerdecki, Żołna, Zimny, Urbaniec, Pamuła, Chorąży (46. Klęk), Lebiest, Kozieł, Nowak (73. Barnasz), Orzechowski.
Raba: Zbrożek – R.Zborowski, Ładyga, Kabaja, Dashkov (46. Stasiak), M.Ziemianin (72. K.Zborowski), Hyży, Dudek, M.Zborowski, Chramiec, Ptak.

Tagi: