Przejdź do treści

Seniorzy: Pogrom w drugim sparingu!

W minioną sobotę biało-niebiescy w drugim meczu sparingowym tej zimy mierzyli się z A-klasowym zespołem LKS-u Leńcze. Podopieczni trenera Grzegorza Turczy nie pozostawili żadnych szans niżej notowanemu rywalowi ogrywając go aż 8:1!

Strzelanie szybko, bo już w 2 minucie rozpoczął kapitan zespołu Konrad Kabaja. Rutynowany środkowy pomocnik pokonał golkipera rywali po zagraniu Mateusza Ziemianina z bocznej strefy boiska. Tuż przed końcem pierwszego kwadransa gry na 2:0 podwyższył grający “na szpicy” Szczepan Hyży.

15 minut później biało-niebiescy zdobyli ostatnią bramkę przed przerwą. Arkadiusz Dudek zagrał prostopadle do Michała Zborowskiego, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Leńcz.

Po zmianie stron rozpędzeni gracze z Dobczyc zdobyli aż 5 bramek! Pierwszą z nich było trafienie Michała Ptaka, który po podaniu od Szczepana Hyżego umieścił piłkę tuż przy słupku bramki rywali. Niespełna 2 minuty później ten duet znów błysnął w polu karnym przeciwników. Pierwszy strzał Hyżego został obroniony przez bramkarza lecz przy dobitce Ptaka golkiper nie miał już nic do powiedzenia.

Gracze z Leńcz nie zdążyli jeszcze dobrze wznowić gry, a już padła kolejna bramka dla biało-niebieskich. Tym razem młodzieżowiec Dominik Brewczyński wykończył kombinacyjną akcję naszej drużyny i podwyższył na 6:0.

Chwilę później znów przytomnie w polu karnym zachował się Michał Ptak, który dopadł do odbitej przez bramkarza piłki i nie pozostawił mu żadnych szans umieszczając piłkę w siatce. Do trzech zdobytych w tym meczu bramek popularny “Ptasiu” dołożył również asystę przy ósmej bramce dla drużyny z ul. Podgórskiej. Wtedy to jego podanie było ostatnim przed wbiciem piłki do bramki przez Dominika Brewczyńskiego.

Na kwadrans przed końcem spotkania drużyna z Leńcz zdobyła bramkę honorową. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym dobrze odnalazł się Kamil Flaka, który pokonał Grandysa ustalając tym samym wynik meczu.

Warto odnotować, że w tym starciu nieoficjalny debiut w seniorskiej piłce zaliczył kolejny z wychowanków biało-niebieskich Jakub Szczepański. Urodzony w 2006 roku pomocnik pojawił się na placu gry po przerwie i rozegrał 45 minut, w których zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

Mecz Sparingowy nr 2, 29.01.2022
Raba Dobczyce – LKS Leńcze 8:1 (3:0)
Kabaja 2′, Hyży 15′, M. Zborowski 30′, Ptak 55′, 57′, 65′, Brewczyński 59′, 70′ – Flaka 75′

Sędziował: Marian Banowski (KS Myślenice)

Raba I połowa: Ruman – R. Zborowski, Ładyga, Krawczyk, Ł. Ziemianin, M. Ziemianin, Kabaja, Dudek, M. Zborowski, Duda, Hyży
Raba II Połowa: Grandys – K. Kania, Stasiak, Krawczyk (70′ Ł. Ziemianin), Kubiński, Masełko, Szczepański, Dudek (70′ Duda), Ptak, Brewczyński, Hyży (70′ R. Zborowski)