Przejdź do treści

Seniorzy: Pół tuzina goli i efektowna wygrana w Krzyszkowicach

W niedzielne przedpołudnie drużyna biało-niebieskich mierzyła się na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek o mistrzostwo Klasy Okręgowej – Hejnałem Krzyszkowice.

Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie po błędzie jednego z defensorów Raby Dobczyce. Chwilę później stan meczu wyrównał Michał Chramiec, lecz jeszcze przed przerwą na prowadzenie ponownie wyszli miejscowi. Sztuka sforsowania biało-niebieskiej defensywy udała im się jeszcze raz po przerwie.

Wielki “powrót” graczy z miasta nad Rabą nastąpił w 75 minucie kiedy sygnał do ataku swoim trafieniem dał Michał Chramiec. Do siatki podopieczni trenera Grzegorza Turczy trafili jeszcze 4-krotnie co sprawiło, że w ostatecznym rozrachunku pokonali oni graczy Hejnału 6:3.

A już za tydzień przy Podgórskiej mecz, który od dawna elektryzuje fanów obu zespołów. W sobotę 2 września o g. 17:00 podopieczni trenera Grzegorza Turczy zmierzą się z zespołem Tempa Rzeszotary.

Klasa Okręgowa gr. Kraków III, 27.08.2023
Hejnał Krzyszkowice – Raba Dobczyce 3:6 (1:2)
Rączka 13, Opioła 37, Baran 61 – Chramiec 19′, 75′, M. Zborowski 78′, 90+2′ (Rzut karny), Hyży 87′, 90+3′

Sędziowała: Magdalena Syta (KS Kraków)
Żółte kartki: Baran, Niedźwiedź, Opioła, Kopta, Nocoń – Hyży, Kubiński, M. Zborowski.

Hejnał: Jurczak – Kęsek, Szczurek, Kotecki, Niedźwiedź (60. Nocoń), Baran, Durlatka, Rączka (38. Kopta), Opioła (80. Ciaputa), Sałach, Kleszcz.
Raba: Grandys – R.Zborowski (80. Czarnota), Wałek, Kubiński (60. Dashkov), Ładyga, Kabaja, Hyży, M.Zborowski, Duda, Chramiec, Stasiak (70. K.Zborowski).