Przejdź do treści

Seniorzy: Pół tuzina goli i efektowna wygrana

Drugi mecz w nowym sezonie i drugie zwycięstwo zaksięgowane na koncie podopiecznych trenera Grzegorza Turczy. W sobotnie popołudnie biało-niebiescy wysoka pokonali drużynę Nadwiślanki Nowe Brzesko!

Po rozpoczęciu spotkania miejscowi od razu ruszyli do ofensywy co poskutkowało dwoma szybkimi trafieniami. Już w 4 minucie wynik spotkania otworzył Szczepan Hyży, a chwilę później dorobek bramkowy biało-niebieskich poprawił Michał Ptak.

Po odskoczeniu rywalom na bezpieczną odległość, gracze z nad Raby zaczęli spokojniej rozgrywać piłkę i forsować bardzo nisko ustawioną defensywę graczy z Nowego Brzeska. Udało się to w 45 minucie, kiedy to do siatki ponownie trafił Michał Ptak.

Tuż po zmianie stron rezultat spotkania podwyższył Michał Zborowski i tym sposobem na tablicy widniał już wynik 4:0. Dwa ostatnie “ciosy” biało-niebiescy zadali już w samej końcówce. Najpierw po zagraniu Krystiana Ładygi i rozpaczliwej próbie interwencji kolegi z drużyny piłkę do siatki wbił jeden z defensorów Nadwiślanki, a chwilę później Arkadiusz Dudek umieścił piłkę w siatce po podaniu od Jakuba Stasiaka.

Już za tydzień podopiecznych trenera Grzegorza Turczy czeka pierwszy wyjazd w bieżącej kampanii. W niedzielę 28 sierpnia biało-niebiescy udadzą się do Szarowa gdzie zmierzą się z tamtejszym Zrywem.

Klasa Okręgowa gr. Kraków III, 20.08.2022
Raba Dobczyce – Nadwiślanka Nowe Brzesko 6:0 (3:0)
Hyży 4′, Ptak 8′, 45′, M. Zborowski 52′, Gol samobójczy 84′, Dudek 87′

Sędziowali: Mateusz Czerwień oraz Filip Opioła i Bartosz Tomana (KS Kraków)

Mecz bez kartek
Widzów: 100

Raba: Grandys – R.Zborowski (46 Piwowarczyk), Krawczyk (72 Kania), Ł.Ziemianin, Ładyga, Kabaja (46 Batko), Kubiński (79 Masełko), Ptak (64 Stasiak), Dudek, M.Zborowski, Hyży (72′ Szczepański).
Nadwiślanka: Lubacha – Czerniec, Rokicki, Gruchała, Sender, Wołoszyn, Komenda, Płaszewski, Niciarz, Książek, Frączkiewicz.