Przejdź do treści

Seniorzy: Postawili się Wiśle Kraków!

Mecz jubileuszowy za nami! Biało-niebiescy mimo tego iż przegrali to sprawili niemałą sensację przez ponad 60 minut bezbramkowo remisując i grając jak równy z równym z drużyną 13-krotnego Mistrza Polski.

W pierwszych 45 minutach licznie zgromadzeni kibice mieli okazję oglądać bardzo wyrównane widowisko. Wiślacy kilkukrotnie próbowali zagrozić bramce miejscowych ale wszystkie ich sytuację zakończyły się fiaskiem. Duża w tym zasługa rozgrywającego świetny mecz – golkipera biało-niebieskich, Adriana Grandysa, który raz po raz do spółki z dobrze zorganizowaną defensywą hamował ofensywne zapędy piłkarzy z grodu Kraka.

Swoje okazje na otwarcie wyniku mieli także gospodarze ale mimo kilku dogodnych sytuacji nie udało im się im umieścić piłki w siatce.

Po zmianie stron na placu boju pojawiło się liczne grono dobczyckiej młodzieży. Biała gwiazda defensywę biało-niebieskich sforsowała dopiero w 62 minucie kiedy to dośrodkowanie z boku boiska wykończył Luis Fernández. Hiszpański snajper rozwiązał tym samym worek z golami, bo już niespełna dwie minuty później znów wpisał się na listę strzelców.

Nie był to jednak koniec strzelania w tym spotkaniu. W 77 minucie na 3:0 strzałem głową podwyższył izraelski skrzydłowy Dor Hugi, a na 3 minuty przed końcem spotkania wynik ustalił Mateusz Młyński.

Dla niektórych zawodników spotkanie to wyjątkowe było jeszcze z innych powodów. Swój debiut w seniorskiej piłce zanotował trzeci z braci Zborowskich – 16-letni Karol. Z kolei piłkarską karierę zakończył mający na koncie blisko 500 występów w biało-niebieskiej koszulce Janusz Krawczyk.

Mecz z okazji jubileuszu 100-lecia, 23.09.2022
Raba Dobczyce – Wisła Kraków 0:4 (0:0)
Fernandez 62′, 64′, Hugi 77′, Młyński 87′

Sędziowali: Mateusz Czerwień oraz Maciej Suś i Łukasz Chowaniec
Żółte kartki: Ł. Ziemianin, Dudek
Widzów: 999

Raba: Grandys – R. Zborowski, Ł. Ziemianin, Krawczyk, Ładyga – M. Ziemianin, Kabaja – M. Zborowski, Dudek, Ptak – Hyży

Ponadto zagrali: Zbrożek, D. Piwowarczyk, Stasiak, Szczepański, Kubiński, Masełko, Batko, W. Piwowarczyk, Kania, Duda, J. Krawczyk, K. Zborowski, Wałek

Wisła: Broda (60′ Frątczak) – Niewiadomski (60′ Wachowiak), Moltenis, Skrobański, Szot – Plewka, Starzyński, Szywacz – Hugi, Fernández (65′ Jaroch), Chmiel (60′ Młyński)

Fot.: Bartłomiej Ziółkowski/Wisła Kraków