Przejdź do treści

Seniorzy: Powrót klubowej legendy

Sobota 11 lutego 2023 na myślenickim Zarabiu to nie tylko rywalizacja krakowskiej Wisły z Garbarnią, ale też i dzień, w którym biało-niebiescy zmierzyli się w kolejnym tej zimy test-meczu z drużyną Tempa Białka.

Biało-niebiescy do meczu przystępowali z dość dużym problemem na pozycji bramkarza. W związku z kontuzją pierwszego golkipera – Adriana Grandysa i brakiem naturalnego zmiennika, awaryjnie między słupkami stanął mający na koncie 420 ligowych występów w biało-niebieskich barwach – Michał Ruman.

Gracze Tempa dość szybko napoczęli rywali. Już po nieco ponad kwadransie gry prowadzili oni bowiem 1:0 po trafieniu Huberta Basiury. Biało-niebiescy jednak nie poddawali się i już w 31 minucie Kacper Duda wykorzystał świetne dogranie od Jakuba Stasiaka doprowadzając tym samym do remisu.

Nie minęły dwie minuty a podopieczni trenera Grzegorza Turczy objęli prowadzenie po trafieniu Arkadiusza Dudka. Taki stan rzeczy utrzymał się aż do 66 minuty kiedy to Hubert Basiura po raz drugi w tym dniu trafił do siatki i wyrównał wynik zawodów. Goście w końcowych fragmentach tego spotkania mieli dużo szczęścia. Na 3 minuty przed końcem Dawid Sydorchuk posłał centrę w pole karne i zrobił to na tyle.. dobrze, że po tym zagraniu piłka zatrzepotała w siatce.

Mecz sparingowy nr 3, 11.02.2023
Raba Dobczyce – Tempo Białka 2:3 (2:1)
Duda 31′, Dudek 33′ – Basiura 17′, 66′, Sydorchuk 87′

Sędziowali: Paweł Wiliński oraz Paweł Romaniak (KS Myślenice)
Czerwona kartka: Duda (85′)

Raba I połowa: Ruman – R. Zborowski, Ł. Ziemianin, Kabaja, Ładyga, M. Ziemianin, M. Zborowski, Stasiak, Dudek, Duda, Hyży
Raba II połowa: Kachel – Ładyga (75′ R. Zborowski), Ł. Ziemianin, Kabaja, Czarnota, M. Ziemianin (65′ Duda), Batko, M. Zborowski, Dudek (65′ Spytek), Ptak, Hyży

Tempo: Wałach (46′ Nazimek) – Zawodnik Testowany I, Mentel (60′ Marek), Groń (46′ Garb), Gruca (60′ Groń), Puzik, Gładysz, Sydorchuk, Lipa, Piekarczyk (60′ Zawodnik Testowany II), Basiura