Przejdź do treści

Seniorzy Puchar Polski: Wyjazdowy awans do półfinału

W młodzieżowym składzie, z ośmioma juniorami w podstawowej jedenastce – w takim zestawieniu personalnym walczyli we wtorkowy wieczór gracze Raby w pucharowej, ćwierćfinałowej rywalizacji z Tempem Rzeszotary.

Goście z Dobczyc prowadzenie objęli w 25 min gry. Wówczas to na strzał zdecydował się Kacper Masełko a futbolówka po rykoszecie wylądowała w siatce!

Miejscowi kilka chwil później wyrównali po akcji z wrzutu z autu. Decydująca bramka zawodów padła dziesięć minut przed końcem gry. Z gola cieszył się Szymon Chramiec, który po indywidualnej akcji pokonał bramkarza Tempa.


– To był dobry i szybki mecz w naszym wykonaniu. Przed meczem może nie byliśmy faworytem ale nie zmieniliśmy nic w sposobie gry. Seniorska piłka wymagała od nas szybszej gry w operowaniu piłka czy doskoku do przeciwnika. Początek meczu był nerwowy, traciliśmy piłkę w prosty sposób przy doskoku przeciwników – analizował trener Jakub Piech, który w pojedynku z Tempem prowadził zespół Raby.

– Później przyszedł czas dobrego utrzymania się przy piłce co udokumentowaliśmy strzeloną bramką. Niedługo potem straciliśmy bramkę w sytuacji którą sobie sami sprokurowaliśmy. Na drugą połowę wyszliśmy z jasnym celem jakim było wygranie tego meczu. Aktywnie graliśmy w pressingu, dużo lepiej operowaliśmy piłka co przekładało się na Nasze okazję. Przeciwnicy po stracie piłki zostawiali Nam dużo miejsca co wykorzystaliśmy 10 minut przed końcem strzelając zwycięską bramkę -podsumował szkoleniowiec.

W półfinale Pucharu Polski PPN Myślenice ekipa Raby zmierzy się na wyjeździe z Orłem Myślenice. Póki co nie jest znana data tych zawodów.

Puchar Polski PPN Myślencie, 07.08.2021 –

Tempo Rzeszotary – Raba Dobczyce 1:2 (1:1)
30′ ??? – Kacper Masełko 25, Szymon Chramiec 80

żółte kartki (R): Woźniak, Zborowski,F.Kania, Chramiec.

Raba: Grandys – Czarnota, Gubała, K.Kania, M.Ziemianin, Masełko, Woźniak (85. Bętkowski), Szczepański (65. Soboń), F.Kania, Stasiak (75. K.Zborowski), Chramiec.