Przejdź do treści

Seniorzy: Pucharowy koniec z podniesioną głową

Na półfinale Okręgu zakończyła się tegoroczna przygoda Raby w Fortuna Pucharze Polski. Ekipa z Dobczyc przegrała w Myślenicach z tamtejszym Orłem 1:2.

Do Myślenic zespół z Dobczyc udał się w mocno odmłodzonym składzie – ze wskazaniem na Juniorów. Prowadzący drużynę trener Jakub Piech, miał do dyspozycji tylko trzech seniorów: Michała Rumana, Bartłomieja Krawczyka i Konrada Kabaje.

Pozostała część teamu to juniorzy a nawet juniorzy młodsi tacy jak: Piotr Bętkowski, Karol Zborowski czy Jakub Szczepański (wszyscy r.2006!).

Odmłodzona, seniorska Raba, nie przestraszyła się graczy Orła i bliska była sprawienia niespodzianki. Po pierwszej połowie miejscowi prowadzili co prawda 1:0 ale kiedy na początku drugiej części gry do remisu doprowadził Szymon Chramiec, zrobiło się jeszcze bardziej ciekawie.

Gospodarze mieli przewagę w ataku ale dobrą partię rozgrywał golkiper Raby, Ruman. Niestety jednak w końcówce zawodów Raba straciła gola z rzutu karnego i strat nie udało się już odrobić. Blisko gola na wagę remisu byli m.in Soboń i Szczepański ale szczęście nie dopisało.

Koniec końców z wygranej i awansu do finału cieszyli się gracze Orła. W finale ich rywalem będzie Jordan Sum Zakliczyn.

Półfinał Pucharu Polski, PPN Myślenice, 29.09.2021 –
Orzeł Myślenice – Raba Dobczyce 2:1 (1:0)
gol: Szymon Chramiec 62

Sędziował: Paweł Wiliński (Ks Myślenice)
Żółta kartka: Kabaja.

Raba: Ruman – K.Kania, Krawczyk, Bętkowski, Kabaja, K.Zborowski (46. Szczepański), F.Kania (38. Soboń), Masełko, Brewczyński (77. Sobieszkoda), Stasiak, Chramiec.

Fot. Bartek Ziółkowski