Przejdź do treści

Seniorzy: Raba – Gdovia 2:0 !

W hitowym starciu ósmej serii gier krakowskiej KO3 biało-niebiescy mierzyli się na własnym stadionie z drużyną Gdovii Gdów.

Obydwa zespoły nie zawiodły oczekiwań licznie zgromadzonych kibiców i rozegrały całkiem ciekawe zawody. W pierwszej odsłonie tego spotkania nie oglądaliśmy ani jednej bramki. Nie znaczy to jednak, że obydwie drużyny nie wykreowały sobie żadnej sytuacji.Więcej działo się pod bramką Gdovii lecz często zawodziła skuteczność lub na wysokości zadania stawała formacja defensywna drużyny trenera Arkadiusza Wyroby. Piłka kilkukrotnie o centymetry mijała słupek, a najlepszej sytuacji biało-niebieskich piłkę z linii bramkowej po strzale Hyżego wybijał kapitan, Świątko.

W ciągu 15-minutowej przerwy więcej w szatni udało się zdziałać trenerowi Grzegorzowi Turczy, bo już niespełna 5 minut po wznowieniu gry – strzałem z około 15 metrów przy dalszym słupku – wynik otworzył Arkadiusz Dudek.


Na kolejne trafienie czekać było trzeba do 67 minuty. Arkadiusz huknął z rzutu wolnego. Sparowana przez Chwajoła piłka odbiła się od słupka i trafiła wprost pod nogi Michała Ptaka, który dopełnił formalności, ustalając jednocześnie wynik tego spotkania.

Po wygranym meczu derbowym czas na kolejny tydzień ciężkiej pracy i pełną koncentrację na kolejnej, ligowej kolejce. Tam na biało-niebieskich czeka spadkowicz z V Ligi – Zjednoczeni-Złomex Branice. Początek mecz w sobotę 07.10.2023 o g. 15:30 w Branicach.Klasa Okręgowa gr. Kraków III, 01.10.2023
Raba Dobczyce – Gdovia Gdów 2:0 (0:0)
Dudek 49′, Ptak 67′

Sędziował: Tymoteusz Ziejka (KS Kraków)
Żółte kartki: Ł.Ziemianin, Ładyga, Wałek, R.Zborowski – Krzak, Świątko.
Widzów: 400

Raba: Grandys – R.Zborowski (89′ Czarnota), Ł.Ziemianin, Hyży, Ładyga, Kabaja (46′ Wałek), M.Zborowski, Dudek, Duda, Chramiec, Ptak (80′ Stasiak).
Gdovia: Chwajoł – Góralczyk (60′ Klejdysz 81′ T. Wojtaszek), Ochoński, Świątko, Jamka, J.Wojtaszek, Filipek (67′ Kamil Tabor), Noga, Krzak (60′ Ślęczka), Owsianka, Kacper Tabor (81′ Kulma).