Przejdź do treści

Seniorzy: Raba – Hejnał 4:0

Sobotnie starcie z przedostatnim w ligowej tabeli Hejnałem Krzyszkowice biało-niebiescy od razu rozpoczęli na swoich warunkach i mimo kilku słabszych momentów ani przez chwilę nie stracili oni kontroli nad spotkaniem, prowadząc grę przez całe 90 minut na swoich warunkach, o czym świadczyć może chociażby fakt, że goście w kierunku bramki Grandysa uderzyli zaledwie raz.

Już w 4 minucie meczu przyjezdni źle rozegrali wrzut z autu na połowie rywala w konsekwencji czego strącona przez Chramca piłka trafiła pod nogi Dudka, który dłuższym podaniem włączył do akcji pozostawionego bez opieki Szczepańskiego. Ten z kolei w sytuacji sam na sam z Prokopivem zachował zimną krew i otworzył wynik tego spotkania.

Równo 40 minut później pokaz indywidualnych umiejętności technicznych dał Michał Zborowski, który genialną, przekątna piłką posłaną zewnętrzną częścią stopy za linię obrony uruchomił Szczepańskiego, któremu jak kilkadziesiąt minut wcześniej nie został nic innego jak umieścić piłkę w siatce.

Na tym jednak podopieczni trenera Grzegorza Turczy nie poprzestali. Bezpośrednio z rzutu wolnego w pole karne ponownie dograł Zborowski. W szesnastce po lekkim zamieszaniu z piłką znalazł się Krystian Ładyga, który wymierzył rywalom trzeci tego dnia cios w postaci bramki.

Rezultat zawodów ustalił na 13 minut przed końcem wprowadzony na plac, Kacper Masełko. 20-letni środkowy pomocnik wykorzystał dogranie od Krystiana Ładygi, który wykazał się fantastycznym “podłączeniem” do akcji ofensywnej swojego zespołu.

Za tydzień biało-niebiescy udadzą się do Rzeszotary gdzie w meczu 17. kolejki zmierzą się z 3. w tabeli Tempem Rzeszotary. Początek spotkania w najbliższą sobotę o g. 16:00.

Keeza Klasa Okręgowa gr. Kraków III, 06.04.2024

Raba Dobczyce – Hejnał Krzyszkowice 4:0 (2:0)

Szczepański 4’, 44’, Ładyga 50’, Masełko 77’

Sędziował: Piotr Kaczmarek (KS Kraków)

Mecz bez kartek.

🔵Raba: Grandys – R. Zborowski (60’ Czarnota), Wyroba, Hyży, Ładyga, Kabaja, Burkat (75’ M. Ziemianin), Dudek (60’ Masełko), M. Zborowski (60’ Ptak), Chramiec (82’ Stasiak), Szczepański (75’ Duda)

🔴Hejnał: Prokopiv – Kotecki, Niedźwiedź, Baran, Szabłowski, Nocoń, Muniak (85’ Orzechowski), Nalepa (73’ Sala), Bujas, Mróz, Kęsek