Przejdź do treści

Seniorzy: Raba na fali znów lepsza od rywali!

W piątym meczu tej wiosny kolejny raz górą ekipa z Dobczyc. Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Turczy rozgromili na własnym obiekcie ekipę Wróblowianki aż 6:0.

Za nim jednak obie ekipy przystąpiły do gry, miała miejsce miła uroczystość. Obchodzący swój jubileusz w meczu z Pasternikiem, Michał Ruman, otrzymał pamiątkową koszulkę z nr. 400. Taką bowiem liczbę meczów ligowych w barwach Raby rozegrał ten doświadczony golkiper.

W pierwszej połowie – wracający oficjalnie na trybuny kibice – zobaczyli tylko jednego gola. W 28 min idealnie z rzutu rożnego piłkę zacentrował M.Zborowski a skuteczną główką popisał się Szczepan Hyży. Dziesięć minut później powinno być 2:0 lecz doskonałej okazji na gola nie wykorzystał Dudek.

Chwilę po zmianie stron miejscowi podwyższyli prowadzenie. Po świetnej “klepce” strzałem w dalszy róg popisał się Michał Zborowski. W 57 min było już 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Ptak, który zaskakującym uderzeniem pokonał Kujawkę. Dziesięć minut później ze swojego gola cieszył się junior, Dominik Brewczyński, który sprytnym plasowanym strzałem zmusił do kapitulacji golkipera gości. Koniec strzelania? Oczywiście, że nie!

W 71 min na 5:0 trafił inny rezerwowy, Kacper Duda, który precyzyjnie przymierzył po tzw. dalszym rogu. Wynik zawodów w ostatniej akcji spotkania, ustalił ten który zaczął strzelanie czyli Szczepan Hyży. Pokonał on bramkarza strzałem z 5-7 m po zagraniu Ładygi.

Kolejnym przeciwnikiem Raby będzie w 22.serii gier zespół Wiślanki Grabie. Mecz ten rozegrany zostanie na boisku rywala w sobotę 22 maja o g.17:00.

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III), 15.05.2021 –

Raba Dobczyce – Wróblowianka Kraków 6:0 (1:0)

Szczepan Hyży 27,90, Michał Zborowski 47, Michał Ptak 57, Dominik Brewczyński 68, Kacper Duda 77

Sędziował: Piotr Kaczmarek (Ks Kraków)
Żółta kartka: Strojek.
Widzów: 120

Raba: Ruman – R.Zborowski (68. Czarnota), Krawczyk, Kubiński, M.Ziemianin – M.Zborowski (65. Brewczyński), R.Hyży (58. Ładyga), Dudek (69. Ł.Ziemianin), Kabaja, Ptak (72. Duda) – Sz.Hyży.
Wróblowianka: Kujawka – Morawski, Piekarski, Guzik (60. Hodurek), Kaczmaryk (65. Koczara), Strojek (40. Kutovyi), Markiewicz (46. Szwajdych), Żerdecki, Piątek, Kozik, Łabuz.