Przejdź do treści

Seniorzy: Raba Tempo pokonała po dwóch golach Michała

Sobotnie popołudnie w Rzeszotarach przyniosło absolutny hit 17-tej serii gier w Keeza Klasie Okręgowej gr. Kraków III. Biało-niebiescy w ligowym klasyku mierzyli się z tamtejszym Tempem.

Pierwsze 45 minut choć bezbramkowe przyniosło wiele emocji. Podopieczni trenera Grzegorza Turczy wypracowali sobie kilka dogodnych sytuacji lecz zatrzymywane one były ostatecznie przez defensorów Tempa lub obramowanie bramki jak chociażby w przypadku, gdy piłka po główce Chramca zatrzymała się na poprzeczce. Pod drugą bramką zdecydowana większość akcji ofensywnych miejscowych była dość wcześnie kasowana.

W drugą połowę bardzo mocna weszli gospodarze, którzy natychmiast ruszyli do ataku. Ich ofensywne zapędy ostudził w 56 minucie Michał Chramiec, który w swoim stylu wywiódł w pole obrońców i pokonał Stryszowskiego. Młody napastnik w identyczny sposób podwyższył prowadzenie na kwadrans przed końcem meczu. Gdy wydawało się, że biało-niebiescy pewnie dowiozą korzystny rezultat do ostatniego gwizdka, wtedy drugą żółtą kartkę za faul obejrzał Krystian Ładyga. Chwilę później drużyna Tempa ‘złapała kontakt” po bramce Kuca, lecz inteligenta, a przede wszystkim skuteczna gra graczy z nad Raby nie pozwoliła im na nic więcej.

A już za tydzień na Podgórską przyjeżdża zawsze mocna drużyna LKS-u Śledziejowice. Początek spotkania w sobotę o godzinie 17:00.

Keeza Klasa Okręgowa gr. Kraków III, 13.04.2024

Tempo Rzeszotary – Raba Dobczyce 1:2 (0:0)

Kuc 87’ – Chramiec 56’, 75’

Sędziował: Paweł Kukla (KS Kraków)

Żółte kartki: Grochal, Bitka, Gawęda (Kierownik) – Ładyga x2

Czerwona kartka: Ładyga 85’ (za dwie żółte)

Raba: Grandys – Ładyga, Kubiński, Hyży, Wałek, Kabaja (74’ Ptak), Burkat, Dudek, M. Zborowski, Chramiec (85’ R. Zborowski), Szczepański (62’ Duda)

Tempo: Stryszowski – Serweta (65’ Kurowski), M. Przetocki, Grochal (75’ D. Przetocki), G. Lasek, Zakharen, Kulikou, Chachlowski (28’ Bitka), Pabian, Wołowski, Kuc