Przejdź do treści

Seniorzy: “Serducho” Zborka są trzy punkty do “worka”

Nie oszczędzają w tym sezonie nerwów swoich kibiców piłkarze dowodzeni przez trenera Grzegorza Turczę. Po dramatycznym meczu biało-niebiescy odwracają losy spotkania i wygrywają z mocną drużyną Zjednoczonych-Złomexu Branice.

Miejscowi kiepsko weszli w mecz. Już w 11 minucie błąd w kryciu wykorzystał Kacper Sołtys i głową pokonał Grandysa. Niespełna 5 minut później na 2:0 po dograniu z bocznej strefy boiska podwyższył Zeszczuk. Biało-niebiescy ruszyli do odrabiania strat i jeszcze przed przerwą stworzyli kilka dogodnych sytuacji, w których niestety zabrakło odrobiny szczęścia.

Przełom nastąpił po przerwie gdy arbiter wskazał na wapno po zagraniu ręką defensora przyjezdnych i strzał z punktu karnego na bramkę zamienił Michał Zborowski. Nieustępliwość graczy z Dobczyc poskutkowała w końcówce. W 85 minucie Rafał Zborowski “ściął” z piłką do środka i prawą nogą uderzył przy bliższym słupku dając swojej drużynie wyrównanie.

Niespełna 3 minuty później piłkę w prawym sektorze boiska przejął Masełko. Młodzieżowiec po solowym rajdzie wycofał piłkę przed pole karne. I choć z uderzeniem Rafała Zborowskiego defensywę rywali zdołała sobie poradzić to gdy odbita piłka trafiła pod nogi Chramca byli już bezradni.

Kolejny ligowy mecz biało-niebieskich zaplanowano na niedzielę 19 maja w Szarowie, gdzie punktualnie o godzinie 13:30 zmierzą się oni z miejscowym Zrywem.

Keeza Klasa Okręgowa gr Kraków III, 11.05.2024

☑️Raba Dobczyce – Zjednoczeni-Złomex Branice 3:2 (0:2)

M. Zborowski 55’ (k), R. Zborowski 85’, Chramiec 88’

🔹Sędziował: Marcin Jurek (KS Kraków)

Żółte kartki: R. Zborowski – Barczuk, Moniak, Berliński, Pituła (trener)

🔵Raba: Grandys – Ładyga, Kubiński (78’ Krawczyk), Hyży, Wałek, Kabaja, Burkat (78’ Masełko), M. Zborowski, Szczepański (65’ Duda), Chramiec, Ptak (65’ R. Zborowski).

🟢Złomex: Jękot – Kaczyński, Moniak, Sołtys, Król (90’ Bandura), Zeszczuk, Kuzmych, Barczuk, Dudek, Berliński, Gładysz