Przejdź do treści

SENIORZY: Siedem goli w potyczce z Wieczystą

W niedzielny wieczór, na boisku krakowskiej Prądniczanki, ekipa Raby rywalizowała z rezerwami Wieczystej Kraków. Początek zawodów to zarysowana przewaga żółto-czarnych, którzy prowadzenie objęli już po niecałym kwadransie gry. Niestety jeszcze przed przerwą nasza ekipa nie ustrzegła się błędów i przeciwnicy skrzętnie to wykorzystując zdobyli kolejne dwa gole i po 45 min było 3:0.

Druga połowa to zdecydowanie lepsza postawa zawodników Raby W 47 min dobre podanie wykorzystał Michał Zborowski i precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę zdobył gola numer jeden. Kilka chwil później zrobiło się już 3:2 bowiem okazałym strzałem z dystansu popisał się Kacper Duda i golkiper Wieczystej musiał wyjąć piłkę z sieci.

Kiedy wydawało się że remis jest w zasięgu biało-niebieskich wszystko się “posypało”. Zupełnie niepotrzebny faul w polu karnym, po którym Wieczysta znów powiększyła przewagę. Wynik na 5:2 ustalił doświadczony stoper, Krzysztof Kalemba, który jeszcze kilkanaście miesięcy temu biegał po I-Ligowych boiskach w barwach Garbarni Kraków.

Dla zespołu Raby był to ostatni test-mecz przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Początek piłkarskiej wiosny dla biało-niebieskich zaplanowany jest na niedzielę 28 marca. Wówczas to o g.15:00 Raba zmierzy się z Ochojnie z tamtejszym Pasternikiem.