Przejdź do treści

Seniorzy: Skromna wygrana po jednym golu Szczepana

W meczu 25.kolejki Klasy Okręgowej zespół Raby Dobczyce mierzył się na własnym obiekcie z Radziszowianką Radziszów. Pojedynek drugiej w tabeli z trzecią ekipą był nader ciekawy i obfitował w sporą ilość okazji bramkowych.

Nim jednak obie ekipy przystąpiły do piłkarskiej rywalizacji, minutą ciszy uczczono pamięć zmarłej nagle żony jednego z trenerów grup młodzieżowych Radziszowianki.

Sobotnie zawody okraszone były tylko jednym golem ale to zasługa głównie golkiperów, którzy tego dnia dwoili się i troili między słupkami. W pierwszej połowie sporo pracy miał Nędza, zaś po zmianie stron kilka razy w opałach był Ruman. Ostatecznie tylko jeden z nich zachował czyste konto. Był nim golkiper Raby, który przez dokładnie 94 min nie dał się pokonać!

A jak i kiedy padła bramka? Jedyne trafienie tych zawodów kibice zobaczyli tuż przed końcem pierwszej połowy. Wówczas to trójkową akcję M.Ziemianin – M.Zborowski – Sz.Hyży sfinalizował ten ostatni i mocnym strzałem tuż przy słupku zdobył zwycięskiego gola dla miejscowych!

Już w najbliższą środę 16 czerwca o godz.18:00 Raba rozegra zaległy mecz 16.kolejki. Wówczas to podopieczni trenera Turczy rywalizować będą w Zakliczynie z tamtejszym Jordanem.

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III), 12.06.2021 –
Raba Dobczyce – Radziszowianka Radziszów 1:0 (1:0)

Szczepan Hyży 44

Sędziował: Paweł Bagan (Ks Kraków)

Żółte kartki: M.Ziemianin (dwie), Ł.Ziemianin, Duda, Sz.Hyży – Zięcik, Goncerz, Pakosz.
Czerwona kartka: M.Ziemianin (za dwie żółte) 65 min
Widzów: 120

Raba: Ruman – R.Zborowski (73. Brewczyński), Kubiński, Krawczyk, M.Ziemianin – M.Zborowski, Dudek (46. Ładyga), Ł.Ziemianin (65. Czarnota), Kabaja, Ptak (58. Duda) – Sz.Hyży.
Radziszowianka: Nędza – Niestój (46. Lis), Pilch, T.Baliga, Goncerz, Bierówka, Danaj, Zięcik, Romek, Węgrzyn (58. Pakosz), Wcisło.