Przejdź do treści

Seniorzy: Skromne a “złote” trzy punkty zdobyte

W niedzielne popołudnie biało-niebiescy udali się do Podstolice, gdzie na trudnym, choć położonym w pięknej okolicy terenie mierzyli się z niepokonaną od czterech spotkań drużyną Pasternika Ochojno.

Drużyna Pasternika słynąca ze swojej szczelnej, odpowiedzialnej defensywy nie zaskoczyła przyjezdnych i przez cały mecz utrudniała życie ofensywnej formacji graczy z nad Raby. Sforsować ją udało się jedynie w 26 minucie kiedy Ptak powalczył o górną piłkę na tyle skutecznie, że zbił ją do ustawionego na przedpolu Chramca. Ten włączył do akcji wbiegającego w pole karne Dudka, który pewnie trafił do siatki.

W drugiej połowie okazji do zamknięcia meczu nie brakowało, a ten najdogodniejsze to solowe ataki Chramca. Pierwszy strzał o centymetry minął bramkę, z kolei drugi zatrzymał się na poprzeczce. Miejscowi poważniejsze zagrożenie pod bramką stworzyli jedynie raz, kiedy piłkę głową w kierunku bramki skierował Tomana. Piękną interwencją wykazał się jednak Grandys, który tego dnia mógł cieszyć się z czystego konta.

Przed drużyną Trenera Turczy pracowity tydzień. Najpierw w środę 1 maja o g. 17:00 podejmować będą na własnym boisku Orła Myślenice, a zaledwie 3 dni później, w sobotę 4 maja o g. 11:00 w wyjazdowym meczu derbowym zmierzą się z Gdovią Gdów.

Klasa Okręgowa gr. Kraków III, 28.04.2024

📌Pasternik Ochojno – Raba Dobczyce 0:1 (0:1)

Dudek 26’

Sędziował: Mariusz Kucia (KS Kraków)

Żółte kartki: Halz, Dobosz – Burkat

🥅Pasternik: Miśkiewicz – Halz, Dobosz, Sołtys (65’ Matoga), Szot, Yurchenko (73’ Brożek), Szymski, Juszczak, Szablowski, Raś (46’ Ostafin), Tomana

🎽Raba: Grandys – R. Zborowski (72’ Kubiński), Hyży, Wyroba, Wałek (72’ Krawczyk), Kabaja, Burkat, Dudek, Szczepański (62’ Duda), Chramiec, Ptak