Przejdź do treści

Seniorzy: Skromnym wynikiem wygrali z Pasternikiem

Jedna bramka, zdobyta tuż przed końcem pierwszej połowy przez Michała Zborowskiego, zadecydowała o końcowym sukcesie Raby w Ochojnie. Podopieczni trenera Grzegorza Turczy nie zagrali najlepszego meczu, lecz mimo to zdołali wywalczyć komplet punktów.

Schowani za “podwójną gardą” gospodarze byli trudnym przeciwnikiem dla ekipy z ul. Podgórskiej. Kiedy już jednak udało się przedostać pod pole karne miejscowych, to zawodziła skuteczność. Gdy wydawało się że pierwsze 45 min zakończy się bezbramkowym remisem, wówczas to w polu karnym faulowany został Michał Ptak.

Rozjemca zawodów wskazał na 11 metra a z tego miejsca skutecznie strzelił Michał Zborowski. Zaraz po przerwie znów na przeciw siebie stanęli bramkarz Pasternika i wspomniany M.Zborowski. Tym razem uderzenie z rzutu karnego trafiło w poprzeczkę…

Kolejne minuty meczu to niezbyt porywająca gra obu ekip. Ostatecznie zawody zakończyły się skromnym – choć zasłużonym zwycięstwem gości z Dobczyc.

Pełne 90 min między słupkami bramki Raby zaliczył w środowe popołudnie Michał Ruman. I może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt że dla doświadczonego golkipera był to już mecz nr.400 w ligowych bojach w Rabie! Michał, gratulacje!

Trudny był to dla nas mecz, nie do końca zagraliśmy tak jak sobie to zakładaliśmy. Byliśmy mało kreatywni, nie potrafiliśmy zawiązać dobrych sytuacji. Dlatego szanujemy te punkty, które pomimo słabszej dyspozycji udało nam się wywalczyć. Musimy zrobić wszystko żeby grać już tylko lepiej bo uważam że ten mecz nie wyszedł nam i zagraliśmy po prostu słabo – ocenił grę swoich podopiecznych trener, Grzegorz Turcza.

W kolejne serii gier ekipa Raby zmierzy się na Podgórskiej z Wróblowianką Kraków. Początek tego meczu w sobotę 15 maja o g.17:00. Cieszy fakt, że na spotkaniu tym będą mogli się pojawić oficjalnie kibice na trybunach. Już dziś zapraszamy serdecznie 🙂

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III), 12.05.2021 –
Pasternik Ochojno – Raba Dobczyce 0:1 (0:1)

Michał Zborowski 45 (k)

Sędziował: Przemysław Grochal (Ks Wieliczka)Żółte kartki: Pabian, Galas, Tomana – Brewczyński

Pasternik: Karagiannakos – A.Świątko (18. Krężelok), Matoga (46. Molus), Mróz, Galas (75. Czeremcha), Thier, Ostafin, Tomana, Stańko, Pabian, Prorok.
Raba: Ruman – R.Zborowski (78. Duda), Ł.Ziemianin, Kubiński, Czarnota – Ptak (67. Brewczyński), Piwowarczyk (12. Kabaja), R.Hyży (70. Ładyga), Dudek (90. F.Kania), M.Zborowski – Sz.Hyży.